افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

اعتصاب کارکنان شرکت مخابرات ورایزن امریکا

دهها هزار نفر از کارکنان شرکت مخابرات «ورایزن» امریکا از دیروز صبح تا مدت نامعلوم در اعتراض به شرایط نامناسب شغلی خود اعتصاب کردند.

دهها هزار نفر از کارکنان شرکت مخابرات «ورایزن» امریکا در صدد هستند تا از این طریق به مسئولین شرکت خود فشار بیاورند تا با رهبران اتحادیه چانه‌زنی بهتری برای بهبود اوضاع کاری آنها صورت دهند.

روزنامه امریکایی «واشنگتن‌پست» گزارش کرد، اعتصاب کارکنان این شرکت که ظاهراً یکی از بزرگترین اعتصاب‌ها در تاریخ شرکت ورایزن به حساب می‌آید، می‌تواند، سرویس‌های مشترکان بی‌شماری را از ماساچوست گرفته تا ویرجینیا که برای استفاده از خدمات این شرکت ثبت‌نام کرده‌اند، را مختل می‌کند.

خدمات این شرکت شامل تلیفون و انترنت FiOS می‌شود. با اینحال ورایزن گفته است که هزاران فرد جایگزین موقت را آموزش داده‌ است تا از طوفان‌های احتمالی اینچنینی جان سالم به در برند.

هنوز نامشخص است که جدیدترین اخلال در عملکرد این شرکت تا چه مدت زمانی ادامه خواهد داشت اما مذاکرات درباره قرارداد کارکنان شرکت ورایزن ماههاست که به دلیل برون سپارسی خدمات مشتری به کشورهای خارجی و در نتیجه از دست رفتن فرصت‌های شغلی در داخل کشور امریکا و افزایش انتظارات از کارگران برای آنکه موقتاً به منظور ارائه خدمات به نقاط دور شبکه ورایزن، نقل مکان کنند، متوقف شده است.

یکی از کارکنان شرکت ورایزن و عضو کارگران ارتباطات امریکا، می‌گوید، شرکت ورایزن «با تلاش سخت ما، برای خود سود به دست آورده است، خانواده‌های ما با تهدیدهایی برای شغل ما روبرو هستند و مشتریان، سرویس‌های لازم را دریافت نمی‌کنند».

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار