افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 9 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

اعتراف صدراعظم سابق آلمان به ناكامی غرب در افغانستان

‘گرهارد شرودر’ صدراعظم سابق آلمان كه در زمان صدارتش در سال 2002،هزاران سرباز آلمانی را برای همراهی دیگر نظامیان غربی، روانه افعانستان نمود، اعتراف كرد كه ماموریت نیروهای غربی در افغانستان شكست خورده است.

شرودر در گفت و گو با روزنامه تاگس سایتونگ چاپ برلین، با بیان اینكه غربیها در افغانستان ناكام بوده اند،گفت:در افغانستان هیچ چیزی ‘خوب’ پیش نمی رود.

صدر اعظم آلمان ادامه داد:خوب از نظر من به این معنا است كه اهداف مورد نظر ما در این كشور به هیچ عنوان محقق نشده است.

شرودر كه بارها در زمان صدارتش و حتی بعد از آن نیز ماموریت بحث برانگیز نیروهای ناتو را درافغانستان مورد حمایت قرار داده بود،این بار به شكست این ماموریت اعتراف كرده است.

این درحالی است كه اغلب مردم آلمان نیز با ادامه حضور نظامیان این كشور در افغانستان موافق نیستند.

آلمان درحال حاصر حدود 5 هزار نیروی نظامی در افغانستان مستقر دارد كه در چارچوب نیروهای ایساف و تحت هدایت ناتو در این كشور حضور دارند.

دهها سرباز آلمانی از زمان آغاز جنگ غرب تاكنون در افغانستان كشته شده اند. دولت آلمان وعده داده كه نیروهای نظامی خود را تا پایان سال 2014 از این كشور خارج خواهد كرد.

درحالی صدراعظم آلمان از ناكامی غرب در افغانستان سخن گفته كه این روزها رییس جمهور جدید فرانسه، نیز در راستای تحقق شعارهای انتخاباتی خود، بدنبال خروج هرچه سریعتر نیروهای نظامی این كشور از افغانستان است.

در همین زمینه اولاند روز شنبه و به دنبال كشته شدن چهار نظامی فرانسوی در این كشور،گفت: خروج نظامیان این كشور از اول ماه ژوئیه سالجاری میلادی از افغانستان آغاز می شود و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار