افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 27 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعترافاتِ احسان الله احسان، حامیانِ طالبان را رسوا کرد!

احسان الله احسان

سخنگوی سابق تحریک طالبان پاکستان گفت: حامیانِ طالبان کشورهای غربی هستند…

 

ارتباط عامه اردوی پاکستان ویدیویی از اعترافات احسان الله احسان، سخنگوی سابق تحریک طالبان پاکستان را مبنی بر وابستگی گروه‌های جماعت‌الاحرار و تحریک طالبان پاکستان به سازمان امنیت ملی هند و افغانستان نشر کرد.

 

بر اساس ادعای احسان، جنگجویان این دو گروه تروریستی در هماهنگی با نهادهای امنیتی افغان به صورت آزادانه در خاک افغانستان فعالیت می‌کنند.

وی افزود: ما تنها شعارهای اسلامی سر می دادیم اما خودمان به آن عمل نمی کردیم.

سخنگوی سابق طالبان پاکستان تاکید کرد: طالبان با گمراه کردن نسل جوان توانست آنان را با خود همراه کند و فعالیت های خود را برای بی ثباتی پاکستان ادامه داد.

وی همچنین گفت: کشورهای غربی نیز از این سازمان حمایت می کنند. اردوی ملی و امنیت ملی افغانستان به تروریست های طالبان پاکستان کمک می کردند تا از مخفیگاه های خود در خاک افغانستان وارد پاکستان شوند و فعالیت های تروریستی خود را انجام دهند.

احسان الله احسان گفت: پس از به هلاکت رسیدن حکیم الله محسود در حمله هوایی امریکا ، بسیاری از رهبران طالبان از جمله عمر خالد خراسانی و ملا فضل الله خواهان انتخاب شدن من‌حیث رهبر طالبان پاکستان بودند. با توجه به تمایل آنان ، میان این افراد قرعه کشی شد و فضل الله من‌حیث رهبر جدید طالبان انتخاب شد.

وی افزود: طالبان برای هر اقدام تروریستی خود پول دریافت می کرد. طالبان من‌حیث دست نشانده کشورهای دیگر در منطقه فعالیت دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار