افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 13 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

اعتراض نماینده گان ولسی جرگه به اقدامات سازمان ملل در افغانستان

به گزارش افغان تلکس، در آستانه سفر احتمالی هیئت شورای امنیت سازمان ملل به کابل، برخی از نماینده گان ولسی جرگه خواستار عملی شدن تعهدات پیشین این سازمان در قبال افغانستان شدند.
برخی از نماینده گان ولسی جرگه در واکنش به سفر احتمالی هیئت شورای امنیت سازمان ملل به کابل تاکید کردند که این سازمان اقدامی را برای عملی شدن وعده‌هایش در افغانستان انجام نداده است.

در حالی که برخی منابع از سفر احتمالی هیئت شورای امنیت سازمان ملل به افغانستان خبر می‌دهند اما برخی از نماینده گان ولسی جرگه خواستار عملی شدن تعهدات پیشین سازمان ملل در قبال افغانستان شدند.

نماینده گان افغان تصریح کردند که سازمان ملل هنوز به تعهدات گذشته خود در کنفرانس بن عمل نکرده است.

غیرت عمروف رییس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل اخیرا اظهار داشت پس از گذشت هفت سال قرار است هیئتی از این شورا با هدف بررسی وضعیت افغانستان، بررسی نیازمندی‌های کشور و گفت‌وگو با رهبران حکومت وحدت ملی به کابل سفر کند.

سید علی کاظمی نماینده مردم کابل در ولسی جرگه نیز در این باره گفت: افغانستان بار دیگر به ناامن‌ترین منطقه جهان تبدیل شده و سازمان ملل تاکنون هیچ اقدامی درباره عملی شدن وعهده‌هایش انجام نداده است.

وی ضمن تاکید بر نیاز افغانستان به اجماع ملی و بین‌المللی برای برقراری صلح و ثبات در کشور خواستار حمایت همه جانبه سازمان ملل از روند صلح افغانستان شد.

گفتنی است که شورای امنیت سازمان ملل نیز بر رهبری و مالکیت روند صلح توسط مردم افغانستان و حمایت جامعه جهانی از این روند تاکید کرده است.

با این حال باید دید که این سفر چه نتیجه‌ای برای بهبود وضعیت افغانستان خواهد داشت.

  1. امیدواری طبعیی :

    خداوندج هرچی زودترآن نمایده گان که برای کشورهای متخاصم خدمت میکنند نابود بگردان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار