افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 30 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

اعتراض مردم هرات علیه فساد اداری

alt

تعدادی از مردم هرات و اعضای شبکۀ نهاد جامعۀ مدنی امروز در اعتراض به افزایش فساد اداری در نهاد های دولتی وکندی روند بازسازی در شهر هرات در برابردفتر والی این ولایت تظاهرات کردند.

تظاهر کننده گان از والی هرات می خواهند که اگر توان برخورد با غاصبان زمین وحل مشکل های شهری این ولایت را ندارد باید استعفا بدهد.

درهمین حال والی هرات شهردار این ولایت را به فساد اداری وبی پروائی متهم می سازد اما شهردارهرات این تظاهرات را سازماندهی شده می خواند ووالی هرات را به کارشکنی ها در برابر این نهاد متهم می سازد.

تظاهر کننده گان خواهان سرعت بخشیدن به روند بازسازی این ولایت وبرخورد جدی با غاصبان زمین وفساد پیشه گان استند.

درهمین حال والی هرات شهردار این ولایت را به فساد اداری وبی پروائی به بازسازی شهر هرات متهم می سازد وتاکید می ورزد که شهردار این ولایت پروژه های توسعه ای این ولایت را بگونه ای غیر شفاف تنها با یک شرکت قرار داد می کند وسالانه نزدیک به یکصد میلیون افغانی را از عواید شهرداری اختلاس می کند.

وی تاکید می ورزد که تاکنون چندین بار ادارۀ ارگان های محل را در جریان گذاشته اند اما این نهاد به این مشکلات بی پروا است.

والی هرات، داکتر داوود شاه صبا گفته است که:« شاروالی محترم به مسایل شهری بی توجه و بی تفاوت هستند، درختان وسرسبزی شهر هرات در حال ویران شدن است و توجهی به ترمیم سرک ها نکرده است شما دیدید سرک های که هم ترمیم شده است خلاف نرم های ساختمانی پس خراب شده است.»

درهمین حال شهردار هرات والی این ولایت را به کارشکنی در برابر برنامه های بازسازی شهرهرات متهم می سازد واز نهاد های مسؤول می خواهد که به هدف بررسی کارکرد هایش هیئت ویژه ای را به هرات بفرستند واگر او مسؤول شناخته شد حاضر است پیگرد قانونی شود.

شهردارهرات، محمد سلیم تره کی گفته است که:« متاسفانه پروسیچر ها به تقویق می اندازند، اداره را تحریم میکنند و پیشنهاد ها را به تعویق می اندازند روز ها به روز ها به پشت دروازه ولایت انتطار می کشیم و برای ما جواب گفته نمیشود همین علت ها است که باعث شده است تا درین ولایت بازسازی به کندی پیش برود.»

درهمین حال رییس شورای ولایتی هرات گفته است که ناهماهنگی ها واختلافات در میان نهاد های اداری این ولایت باعث کندی روند بازسازی این ولایت شده است واین وضعیت غیر قابل تحمل است.

وی از ریاست جمهوری می خواهد که هیئتی را برای بررسی این مشکلات به هرات بفرستد.

رییس شورای ولایتی هرات، عبدالظاهر فیض زاده گفته است که:« من می خواهم صدا کنم جناب رییس صاحب جمهور بخاطر خدار رای ملت هرات گرفتی ده ها وزیر و مشاور داری بخاطر خدا هئیتی به ولایت هرات به فرست دیگر این وضعیت برای مردم حل تحمل پذیر نیست بیا ریشه یابی کنید.»

گفته می شود قرارداد آسفالت بیش از سی کلیومتر جاده در شهرهرات به دلیل همین اختلاف ها به حالت تعلیق قرار دارد واین موضوع باعث نگرانی باشنده گان این ولایت شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار