افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 11 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

اعتراض صرافان ولایت غزنی

صرافان ولایت غزنی به دلیل اختطاف و به قتل رساندن یک صراف امروز (دوشنبه ۲۳ حمل) اعتراض کرده اند.

 

خالد اکبری رییس شورای ولایت غزنی گفت: اختطاف چیان ده روز قبل یک صراف را بنام عطا محمد اختطاف کرده بوده و به قتل رسانده اند.

 

آقای اکبری می گوید که اختطاف چیان از فامیل عطا محمد پنچ صد هزار دالر امریکایی در خواست کرده بودند اما به دلیل نپرداختن این پول، اختطاف چیان او را به قتل رساندند.

 

او می گوید در حال حاضر نمایندگان صرافاد در شورای ولایتی غزنی جمع شدند و روی چگونگی موضوع صحبت می کنند.

 

رییس شورای ولایت غزنی می گوید فامیل این صراف زمان که به اختطاف چیان پول نمی پردازند آنان(اختطاف چیان) عطا محمد را به قتل می رساند و روز گذشته جنازه او را در شهر غزنی گذاشته اند.

 

اکبری می گوید که صرافان از دولت می خواهند که امنیت آنان تامیین شود و کسانی که در قتل این صراف داست دارند به زودی گرفتار و به پنچه قانون سپرده شوند.

 

در همین حال شاکر رستمی یکی از معترضان گفت که عطا محمد باشنده قریه قلعه قاضی ولایت غزنی می باشد که از چند روز به این طرف اختطاف شده بود.

 

آقای شاکر می گوید که آنان بعد از تجمع شان از مقابل ساختمان شورای ولایتی غزنی نزد والی این ولایت رفتند اما والی به آنان گفته اند که او از این موضوع خبر ندارد.

 

والی غزنی به صرافان معترض گفته است که از اختطاف عطا محمد هیچ ارگان امنیتی با خبر نبوده و تنها زمان که او (عطا محمد) به قتل رسیده او با خبر شده است.

 

ولایت غزنی یکی از ولایت های ناامن کشور به شمار می رود که در برخی مناطق آن طالبان و گروه های قاچاق چی و گروه های تند روز حضور دارند.

 

پیش از این بار ها اختطاف چیان افراد با نفوذ و تجار پیشه را در این ولایت اختطاف کرده و در برخی موارد از آنان پول نیز دریافت کرده بودند اما تا هنوز کسی در پویند به این رویداد ها تا هنوز محاکمه نشده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار