افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 28 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعتراض شورای ولایتی هرات نسبت به مسئولین نالایق!

شورای ولایتی هرات

گماشته شدن برخی افراد غیر مسلکی در پست های امنیتی ولایت هرات، اعتراض اعضای شورای ولایتی را برانگیخت.

شورای ولایتی هرات مى گويد که يک تعداد افراد غیرمسلکی، با مداخلۀ زورمندان، به حیث آمران در حوزه های امنیتی اين ولايت گماشته می شوند. به گفته اين مقامات محلى هرات، درکنار مداخله افراد زورمند؛ فساد در وزارت داخله کشور نيزسبب شده تا افراد غیر مسلکی در پست های امنیتی این ولایت گماشته شوند.

آنان همچنان برخی از آمران حوزه های امنیتی هرات را  متهم به دست داشتن در سرقت های مسلحانه میکنند. کامران علیزایی رییس شورای ولایتی هرات گفت که آمران حوزه های امنیتی، از سوی برخی افراد زورمند به پست های کلیدی امنیتی اين ولايت گماشته میشوند، که این امر باعث  بلند رفتن گراف دزدی های مسلحانه و ترورها در ولایت هرات شده است.

وی افزود: بعضی از آمران حوزه های سمت از طریق وسیله و واسطه آمدند، که حتی مخالف دولت هستند و ازسوی زورمندان گماشته شده اند و افرادی که لیاقت واستعداد را نداشته باشند ما نمیخواهیم. توریالی طاهری معاون شورای ولایتی هرات نیزگفت که وزارت داخله کشور غرق در فساد اداری است.

موصوف گفت: هرکسی به وزارت داخل می رود ومي خواهد آمر سمت ویا آمر جنایی مقررگردد؛ تا زمانی که به وزارت داخله ده هزار دالر، ١٥هزار و٢٠ هزار دالر ندهند، هرگز منظوری نمیدهد؛ افرادی که امروز از کابل منظوری آوردند، تجربه ومسلک کاری ندارند و خواهی نخواهی با باند های مخالف وسارقین دست دارند.

پیشتر علیزایی با  همراه با ۲۰ فرد مسلح به زور به منظور دفاع از یک مظنون فساد اداری وارد ساختمان دادگاه استیناف هرات شده و مظنون را با خود برده بود. مظنون یاد شده، متهم به دریافت هشت هزار دلار امریکایی رشوت شده بود و تحت تحقیق در دادستانی استیناف هرات قرار داشته است.

دادگاه مبارزه برضد جرایم سنگین و فساد اداری افغانستان کامران علیزایی، رییس شورای ولایت هرات به اتهام سوی استفاده از صلاحیت وظیفه‌ای به دو سال و شش ماه زندان محکوم کرد.

ده ها تن، به حکم حبس رییس شورای ولایتی هرات اعتراض کرده و شاهراه هرات-اسلام قلعه را به روی تردد وسایط نقلیه بستند. معترضان، کامران علیزایی رئیس شورای ولایتی هرات را بیگناه می خواندند و خواستار لغو این حکم، از سوی مرکزعدلی و قضایی بودند.

هواداران کامرانی علی‌زایی  رییس شورای ولایتی هرات، راه‌پیمایی اعتراضی و مسلحانه را در شهر هرات علیه حکم اخیر مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری که کامران علی‌زایی  را حدود ۳۰ ماه به زندان محکوم کرد، راه‌اندازی کردند. هواداران آقای علی‌زایی  با شکل و شمایل متفاوتی دست به اعتراض زدند. گروهی با لباس‌های وطنی روی اسب‌ها سوار بودند و عکس‌های کامران را بر سینه حمل می‌کردند.

گروه دیگر شعار زنده‌باد کامران علی‌زایی  را سر می‌دادند. اما آن‌چه بیشتر باشندگان هرات را هراسان و متعجب ساخت، حضور افراد مسلح با لباس‌های شخصی بود. بیشتر آنان با پوزهای پوشانیده سلاح‌های متفاوتی را بر شانه حمل می‌کردند و در نزدیکی دفتر شخصی کامران علی‌زایی  حضور چشم‌گیر داشتند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار