افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 2 می , 2018 لینک کوتاه خبر :

اظهارات بی سابقه گلبدین حکمتیار در خطبه روز جمعه!

حکمتیار

اظهارات بی سابقه رهبر حزب اسلامی حکمتیار در باره کودتای داود خان، هفت و هشت ثور…

منبع: خطبه روز جمعه حکمتیار، هفت ثور ۱۳۹۷

1. در حکومت کمونیستان بیش از نیم نفوس افغانستان مجبور به مهاجرت شدند. از همان هفت ثور تا به امروز به هر اندازه افغان هاییکه می میرند و یا اینکه جنگ در افغانستان ادامه دارد؛ این همه از اثر کمونیستان پست و بی برکت است.

2. کودتای سردار محمد داود خان علیه حکومت محمد ظاهر شاه در اتحاد شوروی طرح شده بود و توسط آنعده کمونیستان که در اتحاد شوروی تحصیل کرده بودند عملی گردید. در واقع جناب حکمتیار سردار محمد داود خان را تلاش می کند اجنت اتحاد شوروی معرفی کند.

3. هم کودتای محمد داود خان علیه محمد ظاهر شاه و هم کودتای هشت ثور برای تضعیف نهضت اسلامی و اخوانیان طرح شده بود. بخاطریکه در آنزمان این نهضت بصورت سریع در حال توسعه وگسترش بود و به مرور زمان به قدرت تک سیاسی در افغانستان تبدیل می شد. در باره این موضوع ایشان مثالی از انتخابات محصلان را ارایه می کند.

4. حفیظ الله امین بخاطری علیه محمد داود خان کودتا کرد چراکه او معقتد بود که اگر کمونیستان حکومت را نگیرند، اخوانیان علیه حکومت محمد داود خان کودتا می کردند.او می گوید امین بعد از کودتا در یک رساله چند صفحه ای در باره دلایل بوقوع افتادن انقلاب ثور خودش نوشته بود که اگر کمونیستان انقلاب نمی کردند، اخوانیان می خواستند توسط کودتا حکومت سردار محمد داود خان را سقوط دهد.

5. هشت ثور تسلسل هفت ثور است. یگانه تفاوت این دو فاجعه این است که در هفت ثور کمونیستان تنها با شوروی متحد بودند اما در هشت ثور یک تعداد با ریش و پکول نیز همرایشان بودند. آنزمان فقط مسکو در کنار کمونیستان بود مگر در هشت ثور KGB و CIA هردو برای از بین بردن افتخارات جهاد، مجاهدین را حمایت می کردند و هدف آن از بین بردن حز ب اسلامی و اخوانیان اصیل بود. هشت ثور تاریخ دو فاجعه یعنی هفت ثور جمع هشت ثور است.

6. اکنون کسانی پیدا شده که هرکس را شهید می گویند. مجاهدین هشت ثور در حال داخل کابل شدند که ارگ زیر کنترول جنرال دوستم قرار داشت و کمربند امنیتی کابل در دست اینها بود. گارنیزون کابل هم در دست اینها بود و جنرال عظیمی قوماندان آن بود. جنرال آصف دلاور لوی درستیز بود او این دو نفر مهره های اصلی حکومت داکتر نجیب الله به شمار میرفتند. در هشت ثور همه چیز همانند قبل بود فقط داکتر نجیب الله دیگر رییس جمهور افغانستان نبود. پکول داران و ریش داران در چنین وضعیتی شرم آور در کابل یورش بردند. جناب حکمتیار می گوید که هشت ثور بر اساس توافق جمعیت و شورای نظار با کمونیستان و CIA امریکا صورت گرفت. او می گوید افتخارات جهاد را کسانیکه با کمونیستان توافق کردند از بین بردند.

7. چون جهاد افغانستان تحولات گسترده را در تمام جهان بوجود آورده بود و کم کم رویاهای مقدس همانند جهاد، هجرت، شهادت، حکومت اسلامی، نظام اسلامی و خلافت اسلامی و… در تمام جهان مسلمانان را بیدار کرده بود. بنابر این بود که آمریکا با شوروی یکجا توافق نمود تا توسط جمعیت اسلامی و شورای نظار افتخارات جهاد را از بین ببرند و چنین هم شد.

ظریف امین‌یار

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار