افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 11 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

اطفال جوزجان، طعمه حملات انتحاری داعش

داعش آموزش اطفال افغانستان

به گزارش افغان تلکس به نقل از سخنگوی والی جوزجان، داعش در این ولایت شماری از اطفال را به هدف انجام حملات انتحاری و کارگذاری ماین‌های کنار سَرَک‌ آموزش می دهند!
ولسوالی قوش‌تپۀ جوزجان در واقع پایگاه آموزشی و تربیتی جنگجویان حزب تحریک اسلامی اوزبیکستان است. در این پایگاه شماری از اطفال جوزجانی به هدف انجام حملات انتحاری و کارگذاری ماین‌های کنار سَرَک‌ آموزش می‌بینند.

محمدرضا غفوری سخنگوی والی جوزجان می‌گوید که حزب تحریک اسلامی اوزبیکستان و گروهک‌های دیگر با نام داعش در افغانستان فعالیت دارند.

پیش از این نیز راپور‌های زیادی از عسکرگیری داعش در این مناطق نشر شده بود، سخنگوی والی جوزجان یک بار دیگر یادآوری می‌کند که ناامنی سبب شده تا درِ بسیاری از مکتب‌های ولسوالی‌های جوزجان بسته شود و 30 هزار متعلم از آموزش محروم شوند.

سخنگوی والی فاریاب گفته است: کاهش شمار متعلم سبب افزایش شمار اطفال عسکر می‌شود.

افضل (نام مستعار) طفل 12ساله و لاغراندام که نمی‌خواهد نام اصلی‌اش فاش شود، می‌گوید که به همراه ده‌ها طفل دیگر در ولسوالی قوش‌تپه پلان ماین‌گذاری و حملات مسلحانه به مکتب‌ها و تاسیسات دولتی را تمرین کرده است.

به گفتۀ این طفل، جنگجویان اوزبیکستانی خانواده‌هایی را که مانع پیوستن اطفال‌شان به صفوف این گروه می‌شوند، می‌ربایند و سپس شکنجه می‌کنند.

حسن سلیمی مسؤول ریاست دفتر کمسیون عالی مبارزه با قاچاق انسان با ابراز نگرانی از استخدام و شست‌وشوی مغزی اطفال به هدف آموزش‌های نظامی و تروریستی که بر اساس قوانین تازه گونه‌یی از قاچاق انسان است، می‌گوید که تاکنون حکومت افغانستان نتوانسته جلو عسکرگیری گروه‌های داعش و طالبان از اطفال را بگیرد.

  1. Mohmmad Popal Durani :

    دوستم.کجا.است.

  2. Masoud Barandoost :

    ههههههه اطفال

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار