افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 8 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

اشرف غنی ولایات را مجازی رصد می کند!

 

رئیس جمهور درمرکزملی توحید از طریق ویدیو کنفرانس با مسئولان مختلف ارتباط برقرار کرد.

او با والیان کندز، هلمند، کندهار و فراه و همچنان مسوولین قول‌اردوهای ۲۰۵، ۲۰۷،۲۰۱۵ و فرقۀ ۲۰ صحبت کرد.

 

مسوولین نظامی و ملکی ولایات متذکره در خصوص تهدیدات امنیتی، اقدامات انجام‌شده، پلان‌های آینده در ساحات مربوطه شان، سرکوب دشمن، ایجاد هماهنگی بیشتر میان بخش‌های امنیتی و ملکی، حمایت مردم از نیروهای امنیتی و دفاعی و انسجام امور به رئیس‌جمهور گزارش دادند.

 

این مسوولین از آمادگی‌های کامل برای دفاع از تمامیت ارضی کشور و مقابله با دشمنان مردم افغانستان در سال آینده اطمینان دادند. مسوولین ولایات هلمند و کندز گفتند که تهدیدات دشمن در این ولایات رفع گردیده و رهبران طالبان در جریان عملیات نظامی صدمات جدی را متقبل شده‌اند و اکنون ساحات امنیتی وسیع‌تر شده‌است.

 

آنها پیشنهادات مشخص را به‌خاطر ترمیم پُل و پُلچک‌ها و تقویت واحدهای اداری محلی به رئیس‌جمهور ارائه کردند.

 

رئیس‌جمهور کشور پس از استماع گزارش مسوولین ولایات و قول‌اردوهای مذکور از فعالیت‌های انجام‌شدۀ آنان تشکری کرده گفت، این فعالیت‌ها بسنده نبوده و باید تلاش بیشتر برای از بین‌بردن لانه‌های دشمن و تأمین امنیت و آرامش مردم صورت گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه اکنون تعریف واضح از دوست و دشمن وجود دارد، به همه مسوولین هدایت داد تا اجازۀ فعالیت مخربانه را به دشمن ندهند و کسانیکه علیه مردم سلاح برداشته‌اند سرکوب شوند و همچنان افرادی که در عرصۀ مواد مخدر فعالیت گسترده دارند، مانند طالبان باید از بین برده شوند.

 

رئیس‌جمهور افزود که سه واحد اداری در ولایت کندز به‌زودی فعال می‌شود و برای میدان هوایی این ولایت نیز امکانات و منابع مالی سنجش خواهد شد.

 

در این ویدیو کنفرانس برعلاوۀ رئیس‌جمهور کشور، مسوولین ارشد نهادهای امنیتی و دفاعی نیز حضور داشتند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار