افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 16 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

اشرف غنی به ننگرهار رفت!

اشرف غنی

 

روزگذشته اشرف غنی به منظور بررسی وضعیت عمومی امنیتی ولایات مشرقی به ولایت ننگرهار سفر کرد.

 

رئیس جمهور کشور نخست در مراسم فاتحۀ شهدای ولسوالی کوت ننگرهار اشتراک نمود و به روح همه شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به ویژه شهدای ولسوالی متذکره اتحاف دعا نمود.

 

رئیس جمهور غنی خطاب به باشنده گان ولسوالی کوت گفت که فرزندان شما با شجاعت و دلیری از وطن و مردم خود دفاع نمودند وهمه نیروهای امنیتی ودفاعی به مانند نور چشمان ما هستند.

 

رئیس جمهور ضمن ستایش از شجاعت و قهرمانی های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، از مردم نیز تشکری نمود که در شرایط دشوار بگونۀ بی سابقۀ در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی خود ایستاده اند و با آنان همکاری می نمایند.

 

رئیس جمهور کشور گفت: از مادران و خواهران ما تشکر که تحت هر شرایط فرزندان قهرمان شانرا حمایت کردند و به سنگرهای داغ آنان غذا و نان می فرستند.

 

در مقابل یک تن به نمایندگی از وارثین شهدا صحبت نمود و از رئیس جمهور بخاطر غمشریکی و همدردی با آنان تشکری کرد. او گفت که ما در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی خود هستیم و از آنان حمایت می نماییم.

 

 

 

سپس رئیس جمهور در حالیکه والیان، قوماندان قول اردوی ۲۰۱سیلاب، قوماندانان قول اردوهای زون ، امنیه، سرحدی، نظم عامه و روسای امنیت ملی ولایات مشرقی  حضور داشتند، در جلسۀ امنیتی اشتراک نمود.

 

 

 

در این جلسه قوماندان قول اردوی ۲۰۱ سیلاب به نمایندگی از مسؤولین امنیتی، گزارش مفصل را در خصوص وضعیت امنیتی ولایات مشرقی به رئیس جمهور ارائه کرد.

 

همچنان والیان ولایات کنر، نورستان، لغمان و ننگرهار نیز پیرامون اجراات کاری ولایات مربوط شان به رئیس جمهور گزارش دادند.

 

رئیس جمهور کشور پس از استماع گزارشات والیان و مسؤولین امنیتی ولایات مشرقی، جهت بهبود اوضاع عمومی و امنیتی ولایت مذکور به آنان هدایات لازم داد.

 

متعاقباً رئیس جمهور کشور طی نشست های جداگانه با شماری از سربازان، بریدملان، دوم بریدمن ها و دگرولان مشکلات و پیشنهادات آنان را استماع نمود و جهت رسیدگی به خواست ها و پیشنهادات شان به مسؤولین ذیربط هدایات لازم داد.

 

بعداً رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در یک جلسۀ عمومی که تعدادی کثیری از نیروهای امنیتی و دفاعی و مسؤولین بلند رتبۀ نظامی حضور داشتند، اشتراک کرد.

 

در این جلسه ابتدا قوماندان قول اردوی ۲۰۱ سیلاب به نمایندگی از دیگران به رئیس جمهور خوش آمدید گفت. او افزود: شما همواره به نیروهای امنیتی و دفاعی روحیۀ میدهید و در شرایط سخت و دشوار جنگ را رهبری نموده اید که این رهبری سالم باعث دفع و خنثا شدن پلان های شوم دشمن گردیده است.

 

رئیس جمهور کشور خطاب به نیروهای امنیتی و دفاعی گفت: من آمدم از قهرمانی های تان که بخاطر دفاع از مردم و وطن تلاش می ورزید قدردانی و تشکری نمایم.

 

رئیس جمهور خاطر نشان کرد که اولین تعهد من این است که به خانواده های شهدا کمک صورت میگیرد تا آنان صاحب مسکن شوند و در این زمینه اقدامات گرفته شده است.

 

رئیس جمهور گفت که در هفته های آینده عملیات شدید علیه گروه های تروریستی به ویژه داعش در ننگرهار راه اندازی خواهد شد و نیروهای امنیتی و دفاعی ما داعش را ریشه کن خواهند کرد.

 

رئیس جمهور گفت که دشمنان مردم ما امروز درک کردند که در مقابل نیروهای امنیتی و دفاعی ما مغلوب گردیدند و باید بدانند که وسیلۀ بیگانه گان قرار نگرفته و یگانه راه حل مذاکره است.

 

رئیس جمهور تأکید ورزید که افغانستان شکست ناپذیر است، زیرا این کشور روحیۀ ملی دارد و همواره پیروز خواهد بود. وی گفت که جنگ بر ما تحمیل گردیده، و ما همچنان که در راه تأمین صلح سعی نمودیم، بخاطر رسیدن به صلح با عزت در کشور به تلاشهای خود ادامه میدهیم.

 

 

 

رئیس جمهور تصریح کرد که جنگ در افغانستان داخلی نیست، بلکه این یک جنگ منطقوی و فرامنطقوی است چنانچه حملۀ اخیر در مدینه این موضوع را ثابت ساخت که تروریستان حتی به اماکن مقدسه باکی ندارند.

 

 

 

رئیس جمهور گفت که در گذشته چنین اجماعی که امروز وجود دارد، بخاطر حمایت از قوای امنیتی و دفاعی ما وجود نداشت و بالای نیروهای امنیتی و دفاعی خود افتخار میکنم. وی علاوه کرد که به همت والای این نیروها وطن آباد میشود و زندگی مرفه برای مردم تأمین خواهد شد.

 

 

 

رئیس جمهورگفت که دو سال قبل در قبال تجهیز و تمویل نیروهای امنیتی و دفاعی ما ابهام وجود داشت، اما از برکت قهرمانی این نیروها امروز کشورهای جهان حمایت همه جانبه شانرا از آنان اعلام نموده اند.

 

 

 

رئیس جمهور گفت که جامعۀ جهانی با ما تعهد همکاری نموده  تا نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بیشتر تقویت، تجهیز و تمویل گردند. وی افزود که کشورهای ناتو در زمینه تطبیق پلان استراتیژیک امنیتی نیز با ما همکاری خواهند کرد.

 

رئیس جمهور کشور از نیروهای امنیتی و دفاعی و رهبری این نیروها تشکری نموده، گفت که در نتیجه قهرمانی و قربانی های شما بود که سران کشورهای ناتو  تعهد همکاری نمودند.

 

رئیس جمهور کشور یکبار دیگر تأکید ورزید که تشکیلات اردوی ملی از ۳۵۲۰۰۰ کاهش نمی یابد، بلکه پس از تعهد همکاری کشورهای ناتو با افغانستان، تأسیسات و تجهیزات این نیروها تا سطح قول اردوها تقویت خواهد شد.

 

وی افزود که ۸۴۰۰ تن نیروهای امریکایی که به شمول نیرهای ناتو به ۱۱۰۰۰ تن می رسد در زمینه های تجهیز، آموزش و تمویل نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان همکاری می نمایند و بخاطر تطبیق پلان استراتیژیک امنیتی ما را همکاری خواهند کرد.

 

رئیس جمهور کشور علاوه کرد که صلاحیت های نیروهای ناتو در افغانستان افزایش یافته که این نیروها تمام گروه های تروریستی را مورد حمله قرار خواهند داد.

 

نیروهای امنیتی ودفاعی کشور در این نشست، همه به یک صدا با شعار اینکه نه سر میدهیم و نه سنگر و باید باقی بمانیم، تعهد نمودند که با تمام توان از تمامیت ارضی و مردم خود دفاع میکنند و علیه دشمنان مردم افغانستان تا نابودی شان مبارزه می نمایند.

 

در اخیر رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بگونۀ یاد بود از شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به پای منار شهداء اکلیل گل گذاشت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار