افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

چرا اشرف غنی نمی تواند عطا محمد نور را برکنار کند؟!

اشرف غنی عطامحمدنور

پس از نشست اخیر رهبران اپوزسیون دولت در گردهمایی کندهار، اشرف غنی از عبدالله عبدالله خواسته که به عطامحمد نور بگوید تا از مقام ولایت بلخ کناره گیری کند.

والی بلخ در واکنش به این موضوع اظهار داشت: حکومت وحدت ملی بر اساس توافق تشکیل شده و بر اساس توافقنامه‌ سیاسی آنها 50 فیصد در دولت سهم دارند به همین دلیل اشرف غنی صلاحیت برکناری او را ندارد.

بر اساس این راپور، امان‌الله گذر قوماندان حزب جمعیت اسلامی در شمال، حضرتعلی نماینده ننگرهار در ولسی جرگه و قوماندان سابق جهادی، جان احمدخان قوماندان سابق جهادی در پروان و جنرال رازق قوماندان امنیه کندهار و تعدادی از اعضای رهبری حزب جمعیت با برکناری والی بلخ اعلام مخالفت کرده و عطامحمدنور را خط قرمز خود دانسته‌اند.

گفته می‌شود که رهبران حکومت وحدت ملی به دلیل ایستاده‌گی و مخالفت قوماندانان پرنفوذ و اعضای شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی از اعلام برکناری عطامحمد نور از ولایت بلخ خودداری کرده است.

ماه گذشته نیز اخباری مبنی بر برکناری عطامحمد نور از سوی اشرف غنی نشر شده بود که توسط دفتر سخنگوی ریاست جمهوری تکذیب شد.

پیش از این نیز راپور‌های متعددی از تلاش اشرف غنی برای کسب حمایت عبدالله عبدالله برای برکناری عطامحمد نور از ولایت بلخ نشر شده است.

این در حالی است که تا کنون والی بلخ و ریاست اجراییه به این موضوع واکنش نشان نداده‌اند.

 1. Abdull Raqib Bashardost :

  غنی از راه تقلب به قدرت رسیده
  عطا محمد نور از راه درایت سیاسی

 2. Haaji Tahir :

  ولایتی مزاری شریف تقسیم اشرفغنی نیست مربوتی عبدالله است ورنه هالی مسانی رادرسان کنید کی خدرا فرعوت زمانه میگفتن

  • آب در آب لودين :

   برادر ! شما يکبار املأ ، انشأ وتحرير خود را درست وصحيح نمايد بعدا” از سياست سخنرانی کنيد

 3. سمیع الله سلیمی :

  بخاطریکه خاک اشرف نیست

 4. آب در آب لودين :

  بچيم تا فعلا” وقتش نه رسيده .
  انشأالله در همين اواخر مانند (دوستم) و (احمد ضيأ مسعود) در (( …………..)) چوب را ميزند . نامش را کشمش می گذارد . منتظر باشيد .

 5. همراز رامین :

  برادرهای محترم هیچ بین تان توومه نکنید این جنگ سرد دشمنان است ریس صاحب جمهور والی صاحب بلخ را دوست دارد بخاطریکه شخص کارکن ووطن پرست است ماوشما یک معطل داریم گفتن دشمن دانا بهتر ازدوست نادان بود

 6. حشمت الله حبیبی :

  بخاطر که استاد محمد نور است که بلخ پر نور است

 7. Ahmad Eqbal Kohistani :

  هيج غلطى كرده نميتواند

 8. Rahemullah Rahemi :

  بخاطریکه خود اشرف غیرقانونی ریس شده.

 9. Abdulghani Sarwari :

  چرا مردم انقدر پشت این گپ را گرفتند که اشرف عنی نمتواند استاد عطامحمد نوررا برکنار کند اول خو این گپها این دوشخص را احساساتی میسازددرمقابل هم ودوم شاید بعصی مسایل است که کسی نمداند وسوم اینکه نباید مردم زور ازمای این دوشخصرا تماشابین باشند باید ما وشما تامتوانم دربین اقوام وبرادران صلح بیاوریم وهمپذیرباشیم باید تماشاچی دشمنان خارجی باشیم که چطور نابود میشوند نه ازهم دیگر

 10. فرزاد هوشمند :

  ح

 11. فرزاد هوشمند :

  اگراستاددربلخ نباشد مردم بلخ حکومت های زیادی دیدند هیچ یک حکومت مانند استاد خدمت نکرده اند هر دولت هر ملتی که دربلخ حکومت کرد بردند چورچپاول خیانت دیگر کاری نکردند اما خدمت ناچیز ی کردند گرسنه آمدند سیر شدند رفتند کسانیکه پادشاهی کردند برابر استاد خدمت نکردند هوایت اش خوردند مردمش رابه شهید کردند یا بنام عسکری و این وان بردند حتی خواستند مردمش راغلام خود بسازد اما خواست خداوند چیزی دیگری بود بانام و نشان پادشاهی شان وباداران شان نیست نابود کرد خداوند ج اعظمی و بزرگ است

 12. Najibula Danish :

  این کشیدگی بین والی بلخ و رییس جمهور برسرپنجاه فیصد قدرت است.رییس جمهورخودخواه قدرت است

 13. خيرالله محمدي :

  پایش بقوت است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار