افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 13 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

سخنرانی اشرف غنی در نشست کشورهای اسلامی در ترکیه

نشست کشورهای اسلامی در ترکیه

به گفته سرپرست دفتر سخنگوی رییس جمهور، امروز چهارشنبه ۲۲قوس۱۳۹۶ ، اشرف غنی در یک سفر یک روزه به شهر استانبول ترکیه رفته و قرار است در نشست سران سازمان همکاری کشور‌های اسلامی سخنرانی کند.
شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی رییس جمهور صبح امروز چهارشنبه ۲۲قوس۱۳۹۶ گفت، آقای غنی در این سخنرانی دیدگاه و نگرانی‌های مردم و حکومت افغانستان را درباره اعلام انتقال سفارت امریکا به بیت‌المقدس مطرح خواهد کرد.

وی گفت:

رییس جمهور قرار است که در این نشست سخنرانی داشته باشد و دیدگاه‌ها و نگرانی‌های مردم و حکومت افغانستان را در رابطه به اعلام انتقال سفارت امریکا به بیت‌المقدس را ابراز کند، رییس جمهور احتمالاً ناوقت شام امروز با رییس جمهور ترکیه هم دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت.

نشست سران سازمان همکاری کشور‌های اسلامی امروز چهارشنبه ۲۲قوس۱۳۹۶ در شهر استانبول ترکیه برگزار می‎شود.

در این نشست مقامات ۴۸ کشور اشتراک خواهند کرد. انتظار می‎رود در کنار رییس جمهور غنی، مقامات شماری از کشورهای دیگر نیز در این نشست سخنرانی کنند.

این نشست پس از آن برگزار می‌شود که اخیراً دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا اعلام کرده‌است که بیت‌المقدس را به‌حیث پایتخت اسراییل می‌شناسد و باید سفارت امریکا در اسراییل به بیت‌المقدس انتقال کند.

آنچه برخی رسانه‌ها نشر کرده‌اند این‌است که در این نشست رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه و سران برخی کشورهای سازمان همکاری‌های اسلامی به بررسی اقدامات لازم برای مقابله با تصمیم ترمپ خواهند پرداخت.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار