افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 26 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

اشرف غنی محکوم کرد!

رییس جمهور در پیوند به حملۀ تروریستی بالای مسجد امام زمان اعلامیه ای مطبوعاتی صادر کرد.

تروریستان که همواره به اشارۀ باداران شان دست به جنایات و کشتار مردم زده‌اند، روز جمعه یک‌بار دیگر مردم عام وعابدین را در مسجد و خانۀ خدا حین عبادت هدف قرار دادند و بار دیگر زبونی خود را به اثبات رساندند.

جانیان تروریست با حمله به مسجد امام زمان در قلعۀ نجارای کابل، شماری ازهموطنان ما را شهید و مجروح کردند که به سزای اعمال شوم شان می‌رسند.

گروه‌های تروریستی که همه‌روزه به شکست شان بیشتر پی‌می‌برند، اماکن مقدس، عبادت‌گاه‌ها و مردم را به شمول نمازگزاران، زنان و اطفال هدف قرارداده که هر بار به پاسخ سنگین از سوی نیروهای امنیتی ما مواجه گردیده و نابود شده‌اند.

وحدت و هم‌پذیری مذهبی ملت افغانستان در سطح کشورهای اسلامی نمونه و الگو است که هیچ جریانی با انجام اعمال تروریستی نمی‌تواند این وحدت را خدشه‌دار سازد. حکومت افغانستان از علمای جهان اسلام می‌خواهد که در برابر اقدامات دین‌ستیزانۀ تروریستان انزجارشان را بیان نمایند تا مسلمانان در فضای امن به عبادت بپردازند.

رییس‌جمهور محمداشرف غنی با اظهار محکومت شدید این حادثۀ تروریستی، تأکید می‌ورزد که تروریستان شکست‌خورده هیچ‌گاه نمی‌توانند با انجام چنین حملات خصمانه و ضد دینی و بشری، به اهداف شوم شان دست یابند. آنها باید بدانند که در هرکجا هدف نیروهای امنیتی و دفاعی ما قرار می‌گیرند و برای همیشه نابود خواهند شد.

رییس‌جمهور کشور مراتب تسلیت و همدردی عمیق خویش را به خانواده‌های شهدای حادثۀ تروریستی مذکور ابراز داشته، به مجروحین صحت کامل و به شهدا بهشت برین استدعا می‌دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار