افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 21 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

حضور اشرف غنی در مراسم ارتقای فرقۀ عملیات‌های خاص به ‌قول اردو

اشرف غنی

روزگذشته مراسم ارتقای فرقۀ عملیات‌های خاص به ‌قول اردو و تقرر تورن جنرال بسم الله وزیری بحیث قوماندان قول اردوی متذکره، در مقر قول اردوی عملیات های خاص برگزارشد.

محمد اشرف‌غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز در مراسم ارتقای فرقۀ عملیات‌های خاص به‌قول اردو و معرفی تورن جنرال بسم الله وزیری بحیث قوماندان قول اردوی متذکره، اشتراک و سخنرانی کرد.

در این مراسم که در مقر قول اردوی عملیات های خاص برگزار گردیده بود، ابتدا غلام فاروق نعیمی پیژندوال وزارت دفاع ملی حکم رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان را در رابطه به ارتقای فرقۀ عملیات‌های خاص به قول اردو و تقرر تورن جنرال بسم الله وزیری را بحیث قوماندان قول اردوی متذکره، قرائت نمود.

سپس دگر جنرال طارق‌شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع ملی، علم مبارک قول اردو را به محمد اشرف غنی سرقوماندان اعلی قوای مسلح سپرد و رئیس جمهور آن را به قوماندان قول اردوی جدیدالتاسیس عملیات های خاص تحویل داد.

بعداً سرپرست وزارت دفاع ملی صحبت‌کرد و ضمن تبریکی، ۹۸مین سال‌روز استرداد استقلال کشور به منسوبین قول‌اردوی متذکره  و تشریح وضعیت محاربوی در جبهات جنگ، گفت که عملیات‌های شما وضعیت جنگ را در جبهات تغیر داده و دشمن به اهداف کلان و  استراتیژیک که ترسیم کرده بود، نایل نشده است.

وی عملیات‌های خاص را مهم‌ترین و موثرترین عملیات‌ها خوانده گفت که فرقۀ عملیات‌های خاص در مطابقت به پلان چهارسالۀ امنیتی، به قول اردو ارتقا کرد.

بهرامی با تاکید بر این‌که رهبری وزارت دفاع ملی از منسوبین این قول اردو قاطعانه حمایت خواهد کرد، گفت که با این ارتقا، مسئولیت شما چندین برابر می‌گردد، من از شما تقاضا می‌کنم که با همان شهامت و دلیری در دفاع از وطن و مردم آماده باشید و دستآوردهای بیشتری را کمایی نمایید.

سپس جنرال جان نیکلسن قوماندان عمومی ماموریت حمایت قاطع صحبت‌کرد و ضمن تبریکی به‌ منسوبین قول اردوی متذکره، گفت که شما فرزندان راستین کشور تان هستید که توانایی دفاع از وجب وجب خاک‌ تان را دارید.

قوماندان عمومی ماموریت حمایت قاطع افزود: دشمنان در مقابل شما انتخاب دیگری ندارند، یا باید تسلیم شوند و یاهم از سوی شما کماندوها نابود می شوند. وی از قهرمانی‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در جبهات نبرد ستایش‌کرد.

سپس رئیس‌جمهور غنی صحبت‌کرد و ضمن  تقدیم سلام‌ها و تمنیات نیک به‌منسوبین قول اردوی متذکره و تمام نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، گفت که امروز یک روز خاص است، زیرا تقاضای تان برای ارتقای فرقۀ عملیات‌های خاص به قول اردو عملی گردید.

وی افزود: شما کماندوهای افغانستان، پاسداران قانون اساسی و حراست کنندۀ نوامیس ملی کشور هستید. شما عقب نشینی نکردید، بلکه دشمن را مجبور به عقب نشینی نمودید.

رئیس‌جمهور ضمن تشکری از هیات رهبری وزارت دفاع ملی، گفت که شما امسال مرحلۀ اول حملات دشمن را با رشادت کامل به شکست مواجه ساختید. وی افزود: در چند هفتۀ گذشته شما با مدیریت مثبت تان، یک تغییر بنیادی در وضعیت جنگ کشور آورده اید و در اثر این تلاش های تان، مقدار تمرکز ما بالای مسایل امنیتی از شش ساعت به دو ساعت تقلیل یافته است.

رئیس‌جمهور کشور خطاب به آنان گفت که معنای ارتقای این است که قوای تان دوچند می‌شود و چندین بار موفق‌تر می‌شود و در قلب دشمن ترس و رعب ایجاد می‌کنید.

محمد اشرف غنی گفت: به دشمنان افغانستان پیام ما این است که یا تسلیم شوید، یا قطعات کماندو شما را مجبور به تسلیم شدن می کند.

رئیس‌جمهور گفت که علم مبارک قول اردو نمایانگر آن است که ما پاسداران واقعی اسلام هستیم و دشمنان ما مزدوران بیگانه‌گان هستند.

وی افزود: هدف ما این است که در چهارسال ارتقای ظرفیت، در تمام افغانستان امنیت برقرار خواهدشد و قوای ما یگانه نیروی خواهد بود که انحصار مشروع قوه را به‌دست خواهد داشت.

رئیس جمهور تاکیدکرد که در همکاری و تشریک مساعی نهادهای امنیتی و دفاعی کشور، حاکمیت ملی و قانون اساسی تطبیق می گردد.

رئیس‌جمهور غنی به آنان اطمینان‌داد که یکی از دستآوردهای اخیر این است که کندک هفتم کماندو، فرماندۀ عمومی طالبان را در کندهار و ارزگان  دستگیر و دیگران شان نیز به این‌سرنوشت دچار می‌شوند.

محمد اشرف غنی گفت که امروز ملت افغانستان با اجماع کامل در عقب نیروهای امنیتی و دفاعی خویش قرار دارند و از آنان حمایت می‌کنند و شما حمایت کامل سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تان را نیز با خود دارید.

رئیس جمهور با تاکید براین‌که از قول اردوی متذکره هیچ‌کسی استفادۀ تاکتیکی نخواهد کرد، گفت که نیروهای کماندو یک قوای خاص است که پس از انجام جنگ و شکست دشمن، باید دوباره به مرحله تعلیمی خود برگردد.

رئیس‌جمهور غنی از پشتیبانی ماموریت حمایت قاطع و تعهد جنرال نیلکسن در امر مبارزه با تروریزم تشکری کرده گفت که سرنوشت ما با دنیا گره خورده است، چون در خط اول مبارزه از ارزش‌های بین‌المللی قرار داریم و از همین جهت حمایت جامعۀ بین‌المللی را نیز با خود داریم.

تورن جنرال بسم الله وزیری قوماندان قول اردوی قطعات عملیات های خاص ضمن تشکری از اعتماد رئیس‌جمهور، از آمادگی کامل منسوبین این قول اردو در راستای مبارزه با تروریزم و دفع و طرد عملیات‌های دشمن اطمینان داد.

در پایان این مراسم رئیس‌جمهور کشور از محل سوق و ادارۀ قول اردوی عملیات قطعات خاص درحالی دیدن کرد که از سوی قوماندان قول اردوی متذکره در رابطه به چگونگی پلانگذاری و انجام عملیات ها، معلومات مفصل ارائه گردید.

رئیس جمهور پس از بازدید از محل سوق و اداره، با قطع نوار ارتقای فرقۀ عملیات‌های خاص به قول اردو را رسماً افتتاح کرد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار