افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 19 مارس , 2015 لینک کوتاه خبر :

اشرف غنی: صدها توطیه بر علیهء وحدت ملی افغانستان وجود دارد

محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان می گوید که تلاش ها برای بی اعتبار سازی مردم افغانستان بالای خودشان، جریان دارد.

 

آقای غنی که روز گذشته در محفل فراغت تعدادی از افسران اردوی ملی از پوهنتون دفاعی مارشال محمد قسیم فهیم در کابل صحبت می کرد، همچنان گفت، صدها توطئه بر علیه وحدت ملی افغانستان نیز وجود دارد:

 

” امروز در کجا توطئه وجود ندارد که در افغانستان نفاق بیاید، صدها توطئه نفاق است، هزاران راه است که اعتبار ما را سر خود ما کم کنند، از این جهت کسانی که فکر می کنند با جنگ روانی می توانند روحیه قوای مسلح و ملت افغانستان را ضعیف کنند، دوباره فکر کنند. ”

 

آقای غنی، اختطاف سی و یک مسافر در مربوطات ولایت زابل را یکی از انواع توطئه ها بر علیه وحدت ملی افغانستان خواند.

 

گرچه آقای غنی از کدام کشور و یا جناحی مشخصی نام نبرد که تلاش برای توطئه علیه وحدت ملی کشور کرده باشد، اما هشدار داد که هیچ کس نباید افغانستان را میدان جنگ نیابتی خود فکر کند.

 

آقای غنی از افغانها خواست تا در کنار تمرکز به مدیریت جنگ در افغانستان به ثبات و وحدت ملی خود نیز توجه داشته باشند.

 

در این حال، شماری از تحلیلگران افغان می گویند که ممکن آقای غنی در مسافرت هایش به کشورهای همسایه و جهان متوجه تلاش ها برای توطئه گری علیه وحدت ملی افغانستان شده باشد.

 

ودیر صافی یکی از این تحلیلگران گفت، حکومت نباید بخاطر پنهان سازی ضعف های کاری اش، به تهمت افگنی بپردازد:

 

” آنها چون گشت ها و مسافرت های داشتند، البته مشکلات، موانع ها و افواهات را که می شنوند، آن برای شان قابل ملاحظه بوده و این گونه حرف ها را به زبان آورده اند، اما این گونه بهانه ها و انداختن تهمت ها بالای کشورهای همسایه و نیروهای دیگر داخلی که نمی توانند از دست آنها کار کنند، بهتر است که استعفا بدهند. ”

 

این اظهارات در حالی مطرح می شوند که حکومت وحدت ملی تلاش هایش را بخاطر انجام گفتگوهای صلح با مخالفین مسلح، شدت بخشیده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار