افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 10 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

اشرف غنی رئیس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی را  تعیین کرد

 

احمد نادر نادری

 

به دستور رئیس جمهورکشورمان، احمد نادر نادری به حیث رئیس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی در بست خارج رتبه با حفظ سمت و مسؤولیت‌های قبلی انتخاب شد…

در فرمان تسجیل گردیده است که به منظور تنظیم و انسجام هرچه بهتر امور مربوط و استفاده از تجارب و اندوخته‌های علمی اشخاص خبره، تقرر احمد نادر نادری به حیث عضو و رئیس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی و با حفظ مسوليت هاى قبلى در بست خارج رتبه منظور است.

 

آقای نادر نادری تحصیلات لیسانس‌اش را در پوهنځی حقوق و علوم سیاسی پوهنتون کابل و تحصیلات عالی خویش را تا مقطع ماستری در رشتۀ روابط بین‌الملل در پوهنتون جرج واشنگتن به اتمام رسانیده است. وی تحصیلات تخصصی رهبری را در فاكولته کندی پوهنتون هاروارد ایالات متحدۀ امریکا سپری کرده است.

 

موصوف بر علاوۀ اینکه در سال ۲۰۰۱ به عنوان نمایندۀ جوانان افغان فعال در مذاکرات صلح سازمان ملل متحد که برای افغانستان در شهر بن آلمان برگزار شد، حضور داشت، منحیث سخنگوی کمیسیون مستقل لویه‌جرگه اضطراری و پس از آن به عنوان نمایندۀ منتخب جامعۀ مدنی در لویه‌جرگه اضطراری که در سال ۲۰۰۲ رئیس دولت انتقالی را انتخاب کرد، ایفای وظیفه کرده است. از مهمترین وظایف و مسئولیت‌های ایشان می‌توان به کمیشنر کمیسیون حقوق بشر در افغانستان اشاره داشت.

 

از دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌هایی که ایشان داشته‌اند، می‌توان موارد ذیل را نام برد:

– عضو شورای اجندای جهانی برای دولت‌های شکننده در مجمع اقتصادی جهان برای سه سال

– مشاور دولت انتقالی لیبیا از سال ۲۰۱۲ برای بیشتر از یک سال

– رئیس مأموریت هیأت مشورتی بین‌المللی برای حاکمیت قانون و امور عدلی برای لیبیا

– رئیس نهاد واحد تحقیق و ارزیابی افغانستان

– رئیس نهاد موسوم به گروه حقوق بین‌الملل حقوق بشر

 

از ايشان مقالات زيادى در نشرات معتبر بين‌المللى به نشر رسيده، جوايز متعدد بين‌المللى را دريافت و به لسان‌هاى درى، پشتو، بلوچى و انگليسى تكلم مي‌نمايد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار