افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 23 می , 2015 لینک کوتاه خبر :

اشرف غنی خواب نیست، خود را به خواب زده!

محترم اشرف غنی رییس جمهور افغانستان در شانزدهمین نشست گروه بین المللی تماس در کابل، جنگ جاری در کشور را پیچیده ارزیابی کرد و گفت: با وجود اینکه در یک جنگ دشوار قرار داریم اما افغانستان در این جنگ پیروز خواهد بود.

 

وی بدون اینکه به ابعاد این جنگ و اینکه چه کسی جنگ افغانستان را پیچیده ساخته، اشاره ای نکرد ولی مدعی شد که پیام واضح برای همه آنان که علیه دولت می جنگند این است که در فکر سقوط نظام افغانستان نباشد ،چرا که هرگز به این خواست خود نخواهند رسید و آن کساانی که دنبال جنگ هستند پاسخ قاطع خواهند گرفت.

 

اشرف غنی اظهار داشت که در گذشته ما در یک جنگ اعلام ناشده با پاکستان قرار داشتیم ولی اکنون دو کشور برای بهبود روابط خود تلاش می کنند که من هم از این تلاش ها راضی هستم.

 

این ادعای جناب اشرف غنی در حالی است که طی ماه های اخیر شبه نظامیانی که از سوی پاکستان حمایت، پرورش و تمویل می شوند، اقصی نقاط کشور ما را به خاک و خون کشانیده اند. تا چند وقت پیش کنر مستقیما از سوی پاکستان بمباران می شد و اکنون از سوی شبه نظامیان انتقال یافته از وزیرستان به شمال افغانستان.

 

حتی کودکان افغانستان هم می دانند که پاکستانی ها قاتلان ما هستند و هیچ خیری از آنها به ما نمی رسد. حتی اگر وعده کنند، حتی اگر تفاهم نامه امضا کنند باز هم هستند کسانی که جیره خوار اسلام آبادند و برای ناامنی افغانستان تلاش می کنند تا کشور ما روی صلح و ثبات را به خود نبیند.

 

دولتمردان افغانستان دیروز حکومتی مزدور بوده امروز هم حکومتی مزدور است، همچنان که در گذشته هم مزدور بود. فقط این مزدوریت هر روز جلوه ی قانونی تری پیدا می کند. متاسفانه دلیلش هم این است که در حکومت وحدت ملی تک روی های زیادی وجود دارد که رییس جمهور به تنهایی انجام می دهد به ویژه در رابطه با صلح و روابط با اسلام آباد.

 

قطعا امروزه وجود جنگ در کشور ما به خاطر حمایت سیاستمداران کابل از دشمن است. کارهایی که در حکومت فعلی انجام می شود همان کارهایی است که دولت کرزی به میراث گذاشت.. کرزی بود که طالبان را قوی ساخت و اکنون اشرف غنی است که به دستور آمریکا و پاکستان از آنها به الفاظ مختلف حمایت می کند.

 

لذا این واقعیت است که این جنگهایی که اکنون داریم محصول ناهماهنگی هایی است که حکومت قبلی و فعلی کاشته اند و اکنون اشرف غنی به دنبال بارور تر کردن آن است و این دروغی بیش نیست که اشرف غنی خود از جنایات و عدم صداقت پاکستانیها خبر ندارد بلکه وی خود را به خواب زده تا کسی نتواند وی را بیدار کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار