افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 1 ژوئن , 2014 لینک کوتاه خبر :

اشرف غنی جواب شب نامه ها را بدهد

  

باتوجه به فضای گرم رقابت های انتخاباتی و تعرض نامزدان بر یکدیگر چقدر این تعرض ها براساس واقعیت ها است؟ یکی ادعا دارد برنامه دارد و دیگری ادعا دارد تیم های بزرگ باعث نگرانی تیم رقیب شان می شود. آقای اشرف غنی می گوید که آقای عبدالله نمی تواند در سطح جهان از برنامه ها دفاع کند.

فتانه گیلانی در برنامه ارگ نود و سه انتقاد نامزدان از یکدیگر را مساله ای طبیعی دانست و گفت: آنچه در کشور وجود دارد این است که بسیار گپ ها در این مملکت هنوز ناحل شده مانده است. بطور مثال، مساله استخاره سبقت الله مجددی. به حیث یک افغانستانی با مسوولیت و بی طرف صادقانه می گویم که اگر گذشته های افغانستان را ببینید از اشتباهات برخی رهبران بسیار غمها زیاد شد.

وی تاکید کرد: اکثریت رهبران جهاد و مقاومت افغانستان که در راس ملت افغانستان بودند اشتباهات زیادی را مرتکب شدند. من روزی را به یاد دارم که مجددی به اشاره آی. اس. آی یا اشاره نواز شریف از اسلام آباد برنامه گرفت و به طرف کابل آمد و بدون سنجش عفو عمومی اعلام کرد. اشاره آخرشان چند روز قبل بود که گفتند ما استخاره کردیم و لازم دانستیم که اشرف غنی احمدزی یک آدم مفیدی برای افغانستان است. از لحاظ مسایل انتخاباتی اصلا این گپ برای آقای مجددی درست نیست.

رییس اجتماع زنان افغانستان افزود: مجددی صاحب عادت دارد که همیشه اینطور استخاره کند. مجددی صاحب هیچ وقت نه سر منافع ملی و ارزشها فکر کرده و نه می کند. گفته می شود که خانم آقای اشرف غنی احمدزی عیسوی لبنانی است. اگر مجددی در فکر اسلام و افغانستان است باید تشویشهای مردم را در نظر بگیرد. با گپهایی که من می زنم هیچ کس حق گستاخی ندارد، چون این حقیقت هایی است که آقای اشرف غنی احمدزی باید خود را برای مردم معرفی کنند. به این خاطر که انتخابات ما انتخاباتی سرنوشت ساز است.

فتانه گیلانی ابراز داشت: چون ما به طرف انتخابات می رویم بسیار خوب است که آقای اشرف غنی جواب شب نامه های هزاران سایت را بدهد. من فردی مستقل هستم و برای من منافع ملی و عزت و حیثیت اسلام و افغانستان بسیار مهم است. مجددی به جای اینکه استخاره کند که کدام نامزدی را حمایت کنید، ای کاش به آقای اشرف غنی می گفت که اینقدر شب نامه هایی که افغانستانی ها به هر طرف کشیدند که چه نواقصی داری، به میدان برآیی و به مردم تشریح کنی.

وی در پایان گفت: شاید دسته های اجنبی باشند که برای افغانستان برنامه داشته باشند و ما بی خبر باشیم. بحیث یک فرد بامسوولیت وظیفه خود می دانم که به این نکته های مهم اشاره کنم، چون مساله سرنوشت افغانستان مهمتر از این مسایل خرد و ریزه است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار