افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 15 نوامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

اشرف غنی با دست پرورده های انگلیس در پاکستان

انگلیس ها بنیاد اساسی نظام و سوق اداره پاکستان را در منطقه عهده دار می باشند و رهبران سیاسی، نظامی و دولتی اسلام آباد بدون انتخاب و کنترول سازمان استخبارات انگلیس وارد مرحله آزمایش و اجرا قرار نمی گیرند. در واقع اساس نظام اقتصادی و بنیادی پاکستان بسته به افکار و دیدگاه انگلیسی ها در منطقه مشخص می گردد.

 

محترم محمد اشرف غنی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان صبح روز گذشته به اسلام آباد رفت تا درباره روابط سیاسی، امنیتی و اقتصادی میان دو کشور با مقامات پاکستانی گفتگو کند. قطعا این سفر یکی از حساس ترین تصمیم های جناب اشرف غنی را رقم خواهد زد چرا که سیاست پاکستان در قبال افغانستان مشخص کننده چگونگی سیاست دولت جدید در کشور ما خواهد بود.

 

اما خوب است که ریس جمهور جدید ما مقامات اسلام آباد را دست کم نگیرد و بداند که آنها دست پرورده چه کسانی هستند. برای توضیح بیشتر یادآور می شویم که حقیقت امر این است که انگلیس ها بنیاد اساسی نظام و سوق اداره پاکستان را در منطقه عهده دار می باشند و رهبران سیاسی، نظامی و دولتی اسلام آباد بدون انتخاب و کنترول سازمان استخبارات انگلیس وارد مرحله آزمایش و اجرا قرار نمی گیرند. در واقع اساس نظام اقتصادی و بنیادی پاکستان بسته به افکار و دیدگاه انگلیسی ها در منطقه مشخص گردیده به نحوی که سیاست خارجی، داخلی، دفاعی، اقتصادی، پاکستان از سوی مشاوران انگلیس تعیین و استخراج می گردد.

 

اینکه این کشور اسلامی دارای عقاید افراطی مذهبی است، دستور و خواست انگیس می باشد. آزادی و حیات کشور پاکستان همه در اختیار انگلیس و امریکا است به این طریق که امریکاییها در مشارکت و اخذ اطمینان انگلیس ها در امور مختلف کشور پاکستان بر بنیاد پروتوکول و سازش میان همدیگر، همکاری و سرمایه گذاری دارند. حتی آل سعود زمانی که می خواهد به ایفای نقش در پاکستان بپردازد باید با هماهنگی و مشورت امریکا و انگلیس و با حفظ و حمایت از سیاست و منافع کشوری انگیس و امریکا صورت گیرد و سپس با رهبران و احزاب مختلف پاکستان تماس و تامین ارتباط نماید.

 

در این شکی نیست که نظام موجوده، گذشته و آینده پاکستان وابسته به حلقات انگلیس، امریکا و آل سعود است. هر نوع معادله و سازشی که در دستور کار مقامات اسلام آباد قرار می گیرد تحت کنترل شبکه های استخباراتی انگلیس و امریکا قرار دارد و آنها بدون نظر و مشورت استخبارات انگلیس نمی تواند با دیگر کشور ها در تعامل و ایجاد مناسبات قرار بگیرد.

 

روی این اصل در ایجاد مناسبات، بحران و مصیبت در افغانستان دستور پذیری انگلیس، امریکا و شیخ های عرب می باشد. علت هم این است که انگلیس و روسیه در منطقه دست بالاتری نسبت به امریکا از قرن ها پیش داشتند. از قدیم الایام وظیفه پاکستان در منطقه ایجاد و حفظ بحران و ناباوری میان پشتون ها و اقوام دو طرف دیورند، گسترش بنیاد گرایی در منطقه، تشدید نفاق مذهبی، نفاق ملی، قومی در کشمیر و افغانستان، تشدید بحران اقتصادی و قبیله ای در مناطق پشتون نشین دو طرف دیورند، تولید مواد مخدر و تشویق اقوام و قبایل مختلف در مرزهای این کشور با افغانستان، ایران، چین و هند به نفع انگلیس ها می باشد تا منطقه برای گسترش نفوذ روسیه و چین مساعد نگردد.

 

که رشد روز افزون مواد مخدر در افغانستان، آشوب در ولایات مرزی، حمایت از گروه های تکفیری و ایجاد نفاق بین مسلمین همه و همه گواه و اثبات کننده ی این ادعا هستند.

 

اینگونه بود که پاکستان به یک کشور آشوب و بحران در منطقه برای همه مبدل گردید. دوصد سال از حضور انگلیس و نفوذ اقتصادی، استخباراتی و سیاسی اش در منطقه می گذرد و در این ایام از جغرافیا و نظام تحت حمایت و مولد خویش یعنی پاکستان در منطقه بهره برداری خاص می نماید.

 

به هر حال بر جناب اشرف غنی لازم است که بداند این روزها به چه کسانی بر سر میز مذاکره می نشیند. مقامات اسلام آباد دست پرورده انگلیسی هستند که در حدود پنج قرن لقب روباه پیر استعمار را با خود به یدک می کشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار