افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 29 می , 2018 لینک کوتاه خبر :

اشرف غنی با اهدای زمین های بیت المال به حکمتیار، آتش خصومت را برافروخت!

حکمتیار غنی

حکومت وحدت ملی در نظر دارد تا چند هزار جریب زمین را به حزب اسلامی در غرب کابل توزیع کند…

نیلوفر لنگر سخنگوی وزارت شهرسازی و مسکن گفت: به‌احتمال بسیار در دامنه کوه قوریغ در غرب کابل شهرکی برای حزب اسلامی ساخته شود.

وی در ادامه اظهار داشت: ساخت این شهرک هنوز در حد یک پلان است و هیچ پیشرفتی در روند اجرایی آن صورت نگرفته است.

زمین‌های کوه قوریغ که قرار است به حزب اسلامی حکمتیار واگذار شود در اطراف دشت برچی منطقه شیعه‌نشین در غرب شهر کابل قرار دارد.

جعفر مهدوی نماینده کابل نیز پیش از این گفته بود که حکومت وحدت ملی در نظر دارد تا چند هزار جریب زمین را به حزب اسلامی در غرب کابل توزیع کند.

وی اظهارداشت، اما واکنش شدید مردم، ولسی جرگه و احزاب سیاسی افغانستان باعث شد تا حکومت وحدت ملی از پوشش شهرک مهاجرین برای توزیع زمین به حزب اسلامی استفاده کند.

دو روز پیش اشرف غنی از زمین‌های کوه قوریغ در غرب کابل دیدن کرد و فرمان توزیع زمین به بازماندگان قربانیان نیروهای افغان، اصحاب رسانه، مهاجرین و بازگشت کننده گان را صادر کرد.

حشمت ناصری سخنگوی اداره اراضی افغانستان گفت: بررسی‌ها برای توزیع زمین به مهاجرین و بازگشت کننده گان در 28 ولایت افغانستان از جمله شهر کابل ادامه دارد.

وی افرود: منطقه قوریغ شهر کابل نیز از این پلان مستثنی نیست و قرار است برای مهاجرین در این منطقه شهرک رهایشی ساخته شود.

سخنگوی اداره اراضی افغانستان مشخص نکرده است که آیا زمین‌های قوریغ در غرب کابل تنها در اختیار مهاجرین حزب اسلامی قرار خواهد گرفت و یا به عموم مهاجرین توزیع خواهد شد.

برخی از کارشناسان بر این باورند که فرمان اخیر اشرف غنی برای توزیع زمین به مهاجرین و بازماندگان نیروهای امنیتی افغان تنها پوششی برای توزیع زمین به حزب اسلامی است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار