افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 24 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

اشتراک گلبدین حکمتیار در انتخابات ریاست جمهوری قطعی شد!

گلبدین حکمتیار

گلبدین حکمتیار، گفته است که در انتخابات آینده به عنوان کاندید اشتراک می کند.

رهبر حزب اسلامی حکمتیار امروز طی یک نشست خبری در کابل گفت: ما در انتخابات آینده اشتراک می‌کنیم، به نتایج آن امیدواریم، هر کسی نسبت به خود باور دارد، ما این خوش‌باوری را نسبت به حزب خود داریم، فعلاً وضعیت را طوری احساس می‌کنیم که اکثریت قاطع ملت در کابل و شماری از ولایات از ما حمایت خواهند کرد.
آقای حکمتیار افزود که باور داریم مردم در ولایات کابل، هرات، خوست، جلال آباد، کندهار و حتا مزار شریف در انتخابات پیشرو از حزب اسلامی و برنامه‌های آن حمایت می‌کنند.
وی همچنان در ادامه، در مورد واگذاری شماری از ولایات به طالبان گفت، اظهارات من در این زمینه تحریف شده و در پلان پیشنهادی خود، خواستار واگذاری ولایات مشخص ناامن در جنوب یا شمال کشور به این گروه نشده بودم.
وی در ادامه تأکید کرد، رییس جمهور غنی بسیاری از خواست‌های وی را پذیرفته و تنها در یک مورد توافق وجود ندارد، آن روی میز رییس جمهور امریکا نیز است.
حکمتیار گفت که در مورد واگذاری مناطق امن به طالبان در افغانستان، معاون رییس جمهور امریکا با ولی عهد عربستان سعودی نیز بحث کرده و ما امیدواریم طالبان به روند صلح ملحق شوند.
وی مخالفان مسلح دولت را به دو جناح تقسیم کرد و گفت، یک گروه آن به جنگ وادار شده و منتظر فراهم شدن شرایط برای ختم جنگ استند که اکثریت را نیز تشکیل می‌دهند و ما خواهان صلح با آنها استیم.
همچنین رهبر حزب اسلامی در مورد ارادۀ حکومت برای برگزاری انتخابات، گفت که در داخل حکومت، برخی از طرف‌ها شدیدا مخالف برگزاری انتخابات اند.

 

 1. Omid Muhammad :

  هههههههه سگ جنگی

 2. حسن محقق زاده ورسی :

  هرات که رای خود را داد

 3. Roh Ullah Haidary :

  لعنت سگ جنکی

 4. امام الدین رنجبر :

  بیشررای را. هرات میکنه

 5. داود محسنی :

  اگر این سگ ریئس جمهور بشه اعلان جهاد علیه این دولت از دیگر اقوام اعلان میشه

 6. محمدشفيق رهياب اكبري :

  الحمد الله شکر

 7. غفاری غفاری :

  حکمتیارصاحب.ضروراست.ک.درانتخابات.ریاست.جمهوری.اشتراک.کنند

 8. ناصر کاظمی :

  مردم وملت چرادرخواب وسردر برف فروبرده اید.چنین شخص خاءن به وطن وخون خوارحیوان صفت چرابایدآزادورهاباشدچ برسدکه درسیاست سهم داشته باشد.ملت ومردم بیچاره افغانستان وطنم جان وتنم بیداروهوشیارشویدآینده وپلان بسیارخطرناک ازطرف وهابیون عربستان آل سعودبه دست حکمتیارسپرده شده است برزداسلام ناب محمد(ص) ومیخواهندافغانستان راپایگاه موزدوران وخون خواران خارجی نماید…مردم بیدارشویدکه نسل کشی درراه است اگربیداروهوشیارنشوید….

 9. ناصر کاظمی :

  مردم وملت افغانستان بیداروهوشیارشویدنگذاریدباوروداشخاص موزدوروخون خوارخاءن به وطن به مقصدوهابیون برسند.وای.وای.وای به آینده ای ن چندان دورشماملت ومردم اگربیداروهوشیارنشوید…..تمام زن ومردوجوان ونوجوان وکودکان هم اگرتاریخ سیاست حکمتیاررابداندهوشیارمیشود…..ولی ازشمامردم وملت افغانستان بی سردرزیربرف بردن .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار