افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 23 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

اشتراک وزیر امور داخله در سمینار ارزیابی روند اصلاحات در پولیس محلی

تاج محمد

 

تاج محمد جاهد وزیر امور داخله کشور که در مراسم پایانی این سمینار سخن می گفت، نیروهای پولیس محلی را بازوی توانایی نیروهای پولیس ملی عنوان کرده گفت که وزارت امور داخله در نظر دارد تا سه ماه دیگر، روند اصلاحات در چوکات نیرو های پولیس محلی را تکمیل نموده و تمامی مشکلات موجود این نیروها را از میان بردارد.

 

وزیر امور داخله همچنان، به طرزالعمل اصلاح پولیس محلی که از سوی نهاد های امنیتی و شورای امنیت ملی کشور طرح و ایجاد شده اشاره نموده گفت که مطابق این طرز العمل باید اصلاحات لازمی در چوکات نیروهای پولیس محلی در موعد مقرر که ماه میزان امسال باشد، انجام شده و اطمینان حاصل شود که مجموع نیروهای پولیس محلی از تمامی امکانات مورد نیاز برخوردار بوده، فعالیت شان تحت فرماندهی واحد و منسجم صورت گرفته و مشکلات و  نواقصی در روند جلب و جذب و استعمال این نیروها وجود نداشته باشد.

 

همچنان وزیر امور داخله، به مسوولین امور هدایت داد تا در زمینه بهبود و اصلاح پولیس محلی از تمام توان کار گرفته و تلاش کنند تا این نیروها به شکل درست و سیستماتیک جذب شده و در جا ها و مواقع ضروری بر اساس قومانده واحد مورد استفاده قرار گیرند.

 

در این سمینار، که به ریاست لوی پاسوال محمد سالم احساس، معاون، معینیت ارشد امور امنیتی وزارت امورداخله، برگزار شده بود و لوی پاسوال اکرام الدین یاور معین اداری وزارت امور داخله، لوی پاسوال محمد وکیل اکبری پیژنوال وزارت امور داخله، پاسوال الهام الدین وردک قوماندان عمومی تعلیم و تربیه، رییس پولیس محلی و شماری از رییسان و مسوولان این وزارت نیز حضور داشتند، مدیران پیژند، قوماندانان جلب وجذب و آمرین پولیس محلی تمامی ولایت ها به کابل فرا خوانده شده بودند، تا پیرامون مشکلات و چالش های فرا راه ایجاد اصلاحات در پولیس محلی بحث نموده و پیشنهاد های خود را در این زمینه به رهبری وزارت امور داخله ارایه نمایند.

 

لوی پاسوال اکرام الدین یاور معین اداری وزارت امور داخله، بر تشکیل قوماندانی پولیس محلی اشاره نموده گفت که اکنون 30 هزار پولیس محلی در چوکات وزارت امور داخله همگام با سایر نیروهای امنیتی کار و فعالیت دارند.

 

همچنان، لوی پاسوال محمد سالم احساس معاون معینیت ارشد امور امنیتی وزارت امور داخله، گفت که سمینار یاد شده ارزیابی عملکرد منسوبین پولیس محلی، بهبود امور کاری، هماهنگی پولیس محلی با سایر نیروهای امنیتی مورد بحث قرار گرفت.

 

در همین حال، در سمینار یادشده لوی پاسوال محمد وکیل اکبری پیژندوال وزارت امور داخله به اهمیت پروسه اهیرمز(کمپیوتری سازی اسناد و سوابق کاری منسوبین پولیس) اشاره نموده گفت: این پروسه میزان شفافیت را در میان نیروهای پولیس ملی افزایش داده و 88 فیصد نیروهای پولیس ملی و محلی شامل پروسه اهیرمز گردیده است.

 

اشتراک کننده گان این سمینار، در پایان قطعنامه یی را صادر نموده و در آن تعهد خویش مبنی بر عملی سازی طرز العمل موجود در زمینه ایجاد اصلاحات در پولیس محلی اعلام داشتند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار