افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 13 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

اشتراک محترم عثمانی ﺩﺭ كنفرانس وزيران و هشتمين اجلاس بين المللي انرژي

كنفرانس وزيران

ﻭﺯﻳﺮ اﻧﺮﮊﻱ و ﺁﺏ ﺩﺭ كنفرانس وزيران و هشتمين اجلاس بين المللي انرژي براي انكشاف پايدار حضور یافت.

این کنفرانس که در روز های 11-14 ماه جون 2017 میلادی در شهر آستانه پایتخت قزاقستان برگزار شده است یکی از بزرگترین نشست ها روی انرژی و نقش آن در توسعه پایدار در جهان می باشد.

علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب کشور از سخنرانان اصلی این نشست است، وی در برنامه گفتگو با وزیران انرژی جهان با موضوع “امنیت انرژی، تجارت و زیرناهای منطقه ای” شرکت نمود.

در این کنفرانس به دلیل اهمیت ویژه انرژی در جهان امروز مقام های بلند پایه بسیاری از کشور ها شرکت نموده اند که شامل وزیران انرژی، رییسان سازمانهای زیر مجموعه سازمان ملل متحدف رییسان سازمان های بین امللی انرژی و دیگر مقام های عالی رتبه سکتور انرژی کشور های مختلف جهان می گردد.

عمده ترین هدف این نشست “بر طرف کردن موانع رسیدن به اهداف انکشافی پایدار در زمینه انرژی ” است.

این اجلاس بزرگ بین المللی همچنان به دنبال شناسایی چالش های موجود در مقابل اهداف انکشافی پایدار در سکتور انرژی و ارایه راه حل ها درجهت مرفوع ساختن این چالش می باشد.

وزیر انرژی و آب در سخنرانی خود به مهمترین چالش های موجود در زمینه واردات انرژی در افغانستان و پروژه های بزرگ منطقه ای ترانزیت انرژی از آسیای میانه به جنوب آسیا اشاره نموده و برخی پالیسی های سکتور انرژی کشور و راه حل های ممکن از دیدگاه افغانستان با دیگر پالیسی سازان سکتور انرژی جهان به اشتراک گذاشتند.

سخنرانی انجنیر علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب کشور مورد توجه اشتراک کنندگان این اجلاس قرار گرفت و برخی از موارد آن در بیانه و برنامه  کاری وزیران انرژی جهان  که در پایان این اجلاس تدوین شده است  انعکاس یافته است.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار