افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 22 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

اشتراک سلامت عظیمی در کنفرانس مبارزه با مواد مخدر تاجکستان

%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d8%b9%d8%b8%db%8c%d9%85%db%8c

 

پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر  در راس یک هییت رسمی در کنفرانس مبارزه با مواد مخدر، جلوگیری از گردش غیر قانونی پول(پول‌شویی) و توسعه اقتصاد قانونی که توسط دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد(UNODC)  با همکاری مرکز دیپلوماسی پیشگیرانه آسیای مرکزی (UNRCCA) بتاریخ 21-22 سپتامبر 2016 در شهر دوشنبه تاجکستان برگزار شده است؛ اشتراک نمود.

 

صحبت های پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر به عنوان اولین سخنران در این کنفرانس با استقبال گرم اشتراک کننده‌گان روبرو گردید.

 

بانو عظیمی ضمن ارایه گزارش از دستآوردها و فعالیت های حکومت وحدت ملی افغانستان در عرصه مبارزه با مواد مخدر، گفت: افغانستان قربانی مواد مخدر است و مارکیت اصلی مواد مخدر در خارج از افغانستان است.

 

وزیر مبارزه علیه مواد مخدر از کشورهای منطقه خواست تا در زمینه جلوگیری از قاچاق مواد مخدر و پریکرسرها، دستگیری مافیای مواد مخدر و کنترول مرزها با دولت افغانستان همکاری نمایند.

 

در حاشیه این سفر وزیر مبارزه علیه مواد مخدر با داکتر عبدالغفور آرزو سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان و پرسونل سفارت افغانستان در تاجکستان دیدار نموده و پیام رییس جمهوری اسلامی افغانستان را برای ایشان بازگو نمود.

 

همچنان بانو عظیمی از شهر حصار تاجکستان که یکی از شهرهای تاریخی و باستانی این کشور است نیز دیدن نمود.

 

قابل یادآوری است که در این سفر وزیر مبارزه علیه مواد مخدر را؛ رنگینه کارگر عضو کمسیون اقتصادی شورای ملی، رییس پالیسی و پلان وزارت امور خارجه، اشرف حیدری و فرهاد بشریار مسوول دیسک مبارزه با مواد مخدر وزارت امور خارجه همراهی می نمایند.

 

جلسه کمیسیون عالی جلوگیری از آلودگی هوا تحت ریاست دکتورعبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر چهارشنبه در قصر سپیدار دایر گردید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار