افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 11 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

اشتراک رییس اجراییه در ششمین سالیاد مولانا سیدخیلی

سالیاد مولانا سیدخیلی

در این مراسم که روز گذشته با حضور صدهاتن در مرکز پروان برگزار شده بود، رییس اجراییه کشور گفت که شهید سیدخیلی الگوی شهامت، قهرمانی، وطن‌دوستی و مبارزه بود و تا زمان شهادت‌اش استوار و با ایمان برای دفاع از کشور رزمید.

او علاوه کرد: نقش شهید دگر جنرال سیدخیلی در دوران جهاد و مقامت نیز برجسته و تاثیرگذار بود. به این خاطر جایگاه او در قلب مردم و تاریخ کشور ماندگار و جاویدان می‌باشد.

 

رییس اجراییه حکومت وحدت ملی اظهار داشت: هرچند برخی‌ها در پی تضعیف و کنارزدن مجاهدین از صحنه می‌باشند؛ اما هرگز به این هدف‌شان نمی‌رسند. چراکه همه‌ اقوام افغانستان بدون در نظر داشت زبان، قوم و منطقه درباره جهاد و مقاومت و مجاهدین وحدت‌نظر دارند.

 

او افزود که نقش مجاهدین در گذشته و حال برای تأمین امنیت، دفاع از تمامیت ارضی و ثبات افغانستان غیرقابل انکار است.

 

در ادامه داکتر عبدالله عبدالله به وضعیت جاری کشور اشاره کرد و گفت که مردم افغانستان مثل گذشته در سنگر حق برای دفاع از تمامیت ارضی کشور و مقابله با دشمنانِ باطل قرار دارند.

 

رییس اجراییه کشور تاکید کرد: تاریخ افغانستان نشان می‌دهد که مردم ما در شرایط دشوار باهم متحد و یک‌پارچه برعلیه دشمن وطن ایستاده‌گی و مبارزه کردند. براساس وعده الهی امروز هم آنان در برابر جبهه جهالت، ترور و وحشت پیروز خواهند شد.

 

در اخیر، داکتر عبدالله عبدالله گفت که برای تأمین ثبات و حفظ سلامت کشور، وحدت ملی، مبارزه با تبعیض و بی‌عدالتی و درک درست از واقعیت‌های افغانستان بسیار حیاتی می‌باشد.

 

وی تأکید کرد که تأمین وحدت ملی و عدالت اجتماعی سبب خواهد شد که دشمنان به پیروزی نرسند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار