افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 26 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

اشتراک دکتور عبدالله عبدالله در سیمینار بزرگداشت شهید برهان‌الدین ربانی

%d8%b9%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87

 

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر روز گذشته در سیمیناری که تحت عنوان «شهید پروفیسور برهان‌الدین ربانی نیم قرن مبارزه و رهبری» در پنجمین سال‌گشت شهادت استاد در هوتل انترکانتینتال برگزار گردیده بود اشتراک نمود.

 

رئیس اجرائیه در صحبت‌های خویش از برگزارکنندگان این سیمینار تشکرنمود و با اتحاف دعا به روح شهدای کشور٬ تاثیرات این برنامه‌ها را بالای نسل آینده کشور موثر خواند. دکتور عبدالله عبدالله افزود: پرداختن به تاریخ پنجاه سال اخیر کشور بدون پرداختن به زندگی استاد ممکن نیست. رئیس اجرائیه کشور همچنان علاوه کرد: تدوین محتوای این سیمینار می‌تواند گوشه‌های از زندگی استاد و تاریخ کشور را روشن سازد.

 

رئیس اجرائیه در صحبت‌های خویش ابعاد مختلف زندگی پربار استاد را برشمرد و از حلم و علم و دیدگاه‌های روشن و افغانستان شمول ایشان سخن گفت. رئیس اجرائیه در ادامه علاوه کرد: استاد شهید وقتی تصمیم می‌گرفت مصالح و منافع علیای کشور را در نظر می‌گرفت. استاد از غنیمت‌های کشور بود و مردم کمبود ایشان را هرلحظه احساس می‌کنند.

 

رئيس اجرائیه با اشاره به دیدبزرگ استاد و ابعاد مختلف شخصیت ایشان گفت: اگر خود را در بخش‌های محدود فکر و اندیشه استاد شهید و قهرمان ملی محدود سازیم٬ و فکر و دیدکلان ایشان را فراموش نماییم٬ دیگر پیرو واقعی آمرصاحب و استاد نیستیم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار