افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 19 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

اشتراک داکتر عبدالله عبدالله در کمپین مشترک حشر تنظیف شهرداری کابل و وزارت فواید عامه

عبدالله

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در سومین دور کمپین مشترک حشر تنظیف شهرداری کابل و وزارت فواید عامه کشور اشتراک کرده و در میان نارنجی‌پوشان شهرداری؛ این کمپین سراسری ده روز را به‌منظور پاک‌کاری و فرهنگ‌سازی برای داشتن محیط زیست پاک راه‌اندازی نمود.

 

رئیس اجرائیه کشور در این برنامه با ابراز قدردانی از زحمات شبانه‌‌روزی نارنجی‌پوشان شهرداری گفت: این ابتکار به‌هدف پاک‌کاری شهر و جمع آوری زباله‌ها در سطح رهبری گرفته‌ شد که در آن، وزارت فواید عامه و شهرداری کابل با همکاری بخش خصوصی مشترکأ کار می‌کنند اما این یک اقدام کوتاه مدت برای حل مشکلات فعلی شهر کابل است.

 

رئیس اجرائیه کشور در ادامه افزود: راه‌اندازی کمپین ده روزه حشر تنظیف شهرداری کابل تا تطبیق برنامه‌های بنیادی و ایجاد یک سیستم منظم برای جمع‌آوری زباله‌ها و بازیافت آن یک ضرورت است. در حال حاضر به دلیل نبود زیربنا‌ها و ازدیاد نفوس در پایتخت کشور، آلودگی محیط زیست یک چالش جدی است اما حکومت در این زمینه برنامه‌های اساسی را روی‌دست دارد.

 

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور همچنان تاکید کرد: تمام ادارات دولتی به‌ویژه وزارت‌خانه‌ها مسوولیت دارند که براساس امکانات‌شان در این کمپین سهم بگیرند تا این موضوع فراگیر شود.

 

رئیس اجرائیه کشور همچنان علاوه نمود: همکاری مردم برای داشتن یک محیط پاک شرط اساسی است، اگر شهروندان کابل در محیط، کوچه و جامعه با نارنجی‌پوشان همکاری نمایند، بدون شک بخش از مشکلات محیط زیستی حل می‌گردد. در اخیر رئیس اجرائیه کشور از تمام باشندگان کابل خواست که با تیم تنظیف شهرداری کابل و نارنجی‌پوشان زحمت‌کش همکاری کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار