افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 28 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

اشتراک جنرال طارق شاه بهرامی در نشست ناتو در بروکسل

مقامات نظامی کشورمان به رهبری جنرال طارق شاه بهرامی روز گذشته عازم بروکسل شدند تا در نشست ناتو حضور یابند.

رادمنش، سخنگوی وزارت دفاع کشورمان اظهار داشت: به دلیل وجود پناهگاهای امن تروریست‌ها در پاکستان و تجهیز و تحریک آنها علیه افغانستان هیئت نظامی افغان در نشست بروکسل از سازمان ناتو خوستار اعمال فشارهای سیاسی و نظامی علیه پاکستان خواهد شد.

وی اظهار داشت: سرپرست وزارت دفاع در این نشست درباره لزوم اجماع منطقوی برای صلح در افغانستان، تقویت سیستم تدارکاتی وزارت دفاع، تجهیز نیروهای ویژه افغان، ارتقای ظرفیت افسران نظامی و مبارزه با فساد اداری در نیروهای امنیتی افغان گفت‌وگو خواهد کرد.

رادمنش تصریح کرد: سرپرست وزارت دفاع افغانستان بر چگونگی افزایش اعتماد بین نظامیان افغان و نیروهای خارجی، توسعه بخش استخباراتی این وزارت برای جلوگیری از حملات عساکر نفوذی نیز رایزنی خواهد کرد.

از سوی دیگر، جنرال ماتیس وزیر دفاع امریکا نیز اعلام کرده است که در این نشست استراتیژی جدید امریکا در قبال افغانستان نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد که طرفدار اعزام عساکر بیشتر به افغانستان نیست زیرا این جنگ، در واقع جنگ نیروهای امنیتی افغان است اما امریکا می‌خواهد تا از هر طریق ممکن به این نیروها برای برنده شدن در جنگ کمک کند.

هیئت افغان در نشست کشورهای عضو ناتو در جوزا ماه سال گذشته شرکت نکرده بود.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار