افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 17 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

اسناد فراغت حدود 3000 دانش آموخته پوهنتون هرات صادر شد

فراغت

با برگزاری مراسم باشکوهی، تعداد 2873 تن از فارغان پوهنحیهای شانزده گانه پوهنتون هرات اسناد فراغت شان را اخذ نمودند.

دراین برنامه داکتر محمد همایون قیومی مشاور ارشد ریاست جمهوری، پوهنوال دوکتور فریده مومند وزیر تحصیلات عالی، معین علمی آن وزارت، پوهنیار حمیدالله فاروقی، رئیس پوهنتون کابل، پوهنمل دکتورځواکمن مشاور نصاب تحصیلی وزارت تحصیلات عالی، پوهنمل دوکتور حضرت میر طوطاخیل رئیس پوهنتون قندهار، پوهندوی دکتور عبدالله فایز رئیس پوهنتون هرات، روسای شانزده گانه پوهنحی‌ها، روسای ادارات دولتی، روسای مؤسسات و پوهنتونهای خصوصی، استادان و فارغان پوهنتون هرات حضور داشتند.

 

در محفل یاد شده پوهنوال دوکتورفریده مومند وزیر تحصیلات عالی کشور در رابطه به کارکرد ها و دستاورد های وزارت تحصیلات عالی صحبت نموده  گفت که بدست آوردن  دیپلوم برای محصلانی که دوره تحصیل شان خاتمه می یابد حق آنان بوده و وزارت تحصیلات عالی این زمینه را برای تمام فارغان مساعد نموده است وی اظهار داشت که این پروسه از پوهنتون پولی تخنیک کابل آغاز گردیده و قرار است در تمام پوهنتون های کشور به منصه اجرا قرار داده شود. و از تلاش پوهنتون هرات در زمینه قدردانی نموده  از  پوهنتونهای دیگر خواست تا در زمینه ایجاد سهولت به فارغان گامهای مفیدی بردارند.

 

همچنان دوکتور محمد همایون قیومی، مشاور ارشد ریاست جمهور نیز این اقدام را یک گام نیک در عرصه تحصیلات عالی افغانستان خوانده اظهار امید واری نمود تا طی سال های آینده شاهد پیشرفت های مزیدی در این زمینه باشیم.

 

بعداً پوهندوی دکتور عبدالله فایز رئیس پوهنتون هرات از فعالیت‌ها و دستآوردهای اخیر پوهنتون هرات برای حاضرین معلومات داده برنامه های شان را در رابطه به رشد و معیاری سازی این پوهنتون ارائه نمود.

در اخیر دیپلوم‌های فارغان توسط مهمانان توزیع گردید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار