افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 13 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

حمل اسلحه، موترهای شیشه سیاه یا دارای پلیت جعلی در کابل ممنوع شد!

پولیس ترافیک افغانستان

به گفته گارنیزیون کابل از امروز چهارشنبه از حمل اسلحه ، تردد موترهای شیشه سیاه و زرهدار و وسایط دارای پلیت جعلی جلوگیری خواهد شد!
گارنیزیون کابل امروز چهارشنبه تلاشی جواز حمل اسلحه، موترهای شیشه سیاه و زرهدار و توقف وسایط دارای پلیت جعلی را با ایجاد پوسته‌های تلاشی در این شهر آغاز کرد.

گارنیزیون کابل گفته است که این مأموریت با هماهنگی قوماندانی عمومی گارنیزیون، قوماندانی زون ۱۰۱ آسمایی، فرقه ۱۱۱ اردوی ملی و ریاست عمومی مبارزه با تروریزم وزارت داخله به پیش برده می‌شود.

این نهاد امنیتی در اعلامیه‌ای گفته است، این عملیات به منظور تامین امنیت شهر کابل، جلوگیری از تردد افراد مسلح غیرمسوول، وسایط شیشه سیاه و زرهدار و موترهای دارای پلیت غیرمعیاری – که سبب نگرانی باشنده گان شده – راه‌اندازی شده است.

گارنیزیون کابل به آن کسانی که هنگام گشت و گذار در شهر راکت آر.پی.جی ، موتردار پیکا و یا هم اسلحه غیرقانونی، موترهای شیشه سیاه و زرهدار را با خود دارند، هشدار داده است که این کار خلاف قانون است و هیچ کس اجازه حمل و نگهداری اسلحه سنگین و نیمه‌ سنگین را ندارد.

بر بنیاد اعلامیۀ گارنیزیون کابل، کسانی که جواز حمل اسلحه را دارند و مدت اعتبار آن تا شش ماه دیگر ختم می‌شود، باید در جریان شش ماه جواز حمل اسلحۀ شان را تمدید کنند.

در شهر کابل، برعلاوۀ شماری از مقام‌های حکومتی و اعضای شورای ملی، شمار زیادی از زورمندان و مقام‌های پیشین حکومت، هنگام تردد کاروان‌های تعقیبی شان، اسلحه سبک و سنگین را حمل می‌کنند.

بر اساس معلومات وزارت داخله، در جریان ۱۷ سال گذشته، برای بیش از ۹۰هزار تن جواز حمل اسلحه توزیع شده است؛ اما این وزارت می‌پذیرد که افراد بیشتر از این رقم با خود اسلحه حمل می‌کنند.

گارنیزیون کابل پیش نیز عملیاتی را برضد حمل اسلحۀ غیرقانونی، وسایط دارای نمبرپلیت‌های غیرقانونی و شیشه سیاه اقدام کرده بود که به گفتۀ باشنده گان کابل، برای مدت کوتاهی جلو حمل اسلحۀ غیرقانونی، تردد موترهای شیشه سیاه و پلیت جعلی شده بود.

گارنیزیون کابل، از مالکان اسلحه و موترهای شیشه سیاه زرهدار خواسته است که هنگام تلاشی در پوسته‌ها، با نهادهای امنیتی همکاری کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار