افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 1 فوریه , 2015 لینک کوتاه خبر :

اسلام ما، اسلام سعودی و آمریکایی نیست

سلطه گران غربی در این سالها از دنیای اسلام احساس خطر کرده اند. آنها روی آوردن جوانان به سوی اسلام را خطری برای خود می دانند و قصد دارند به سراغ ایمان جوانان بروتد و کاری کنند قداست اسلام مخدوش شود و به همین جهت به صورت پی در پی شخص پیامبر اکرم (ص) را مورد اهانت قرار می دهند.

 

ادامه موج اسلام ستیزی و توهین به مقدسات و نمادهای اسلامی در غرب که از سلمان رشدی نویسنده موهن مراکشی آغاز و با کاریکاتورهای دانمارکی و فلم موهن در هالند ادامه یافت و با کشیش هتاک آمریکایی به اوج خود رسید، دو هفته قبل با کشیدن کاریکاتورهایی از پیامبر عظیم الشان اسلام صل الله علیه و آله توسط مجله شارلی ابدو در فرانسه تکرار شد.

 

مردم مسلمان افغانستان مانند بسیاری از مسلمانان نشان دادند که برخلاف برخی اعراب، در برابر توهین به مقدسات اسلامی ساکت نخواهند نشست و طی هفته ی گذشته در ولایت‌های کابل، هرات، غزنی و پکتیا علیه انتشار کاریکاتور توهین آمیز مجله شارلی ابدو اعتراض کردند و خواستار اخراج سفیر فرانسه از افغانستان شدند.

 

امروز نیز تظاهراتی در این زمینه در شرق کابل در منطقه هودخیل برگزار شد که مظاهره کنندگان در حالی که شعارهای «مرگ بر فرانسه» و «مرگ بر کفار» سر می دانند، توسط نيروهاى امنيتى متوقف شدند تا مردم با این نیروها درگیر شوند که حاصل این درگیریها دو نفر کشته و هفت تن زخمی بود.

 

محک زدن میزان احساسات مذهبی مردم افغانستان توسط آمریکا موضوعی است که آمریکاییها چندین بار آن را انجام داده اند. امروز آمریکا به این نتیجه رسیده که هرگاه بخواهد از این احساسات مذهبی مردم می تواند به نفع خود استفاده نماید. با این توضیح که اگر روزی لازم شود آمریکا، ملت افغانستان را بر علیه کشورهای همسایه تحریک نماید، این امر با تحریک احساسات مذهبی شدنی است. همانگونه که طی این سالها براساس روانشناسی مردم پاکستان، بارها آنها را مجبور به دخالت در امور افغانستان نموده است.

 

آمریکا که پیش از این در رابطه با خودزنی 11 سپتامبر رسوا شده بود، این بار نیز که خود را در کنار فرانسه، در معرض اتهامات مردم می بیند، سعی دارد تا این موضوع را کم اهمیت جلوه دهد، غافل از اینکه این اقدامات باعث افزایش وحدت بین مسلمانان و تقویت مبانی اشتراکی آنها شده و شیب سقوط هتاکان به احساسات و مقدسات ادیان الهی را تندتر کرده است.

 

اقدامات این چنینی ماهیت واقعی امپریالیسم را برای خوش باورانی که به وعده و وعیدهای غربی دل خوش کرده اند، آشکار می کند و نشان می دهد که آنها هرگز ارزشی برای مسلمانان و اعتقادات آنها قایل نیستند و تنها در راستای منافع و پروژه های خود است که به صورت موقت با برخی مزدوران به ظاهر مسلمان تعامل می کنند.

 

دلیل این مدعا هم سکوت مقامات سعودی به عنوان مدعیان مهد اسلام است. آل سعود، آل خلیفه، آل ثانی و همه دیکتاتورهایی که آمریکا آنان را بر سر کرسی قدرت نگه داشته اند، هیچگاه در برابر این هتاکی ها عکس العملی از خود نشان نداده اند تا نشان دهند که به غرب بیشتر وابسته هستند تا به اسلام.

 

سلطه گران غربی در پی پیروزی بیداری اسلامی از دنیای اسلام احساس خطر کردند ، آنها روی آوردن جوانان به سوی اسلام را خطری برای خود می داند و قصد دارد به سراغ ایمان جوانان برود و کاری کند قداست اسلام مخدوش شود و به همین جهت به صورت پی در پی شخص پیامبر اکرم (ص) را مورد اهانت قرار می دهد. لذا همه روشنفکران متعهد باید دست ناپاک استکبار را ببینند و بدانند دشمن برای ادامه سلطه خود بر جهان اسلام، ایمان و اخلاق جوانان را نشانه گرفته است.

 

درباره رفتار مردم مسلمان افغانستان به ویژه اتفاق امروز نیز باید بصورت جدی متذکر شویم: واکنش های مسلمانان قطعا موثر است، مسلمانان با خشم و اعتراض خود هزینه این توهین ها را برای آمریکا و صهیونیست ها بالا برده اند و امروز کشورهای مدافع این توهین ها باید هزینه زیادی پرداخت کنند.

 

در ماههای اخیر شاهد شدت یافتن توطئه استکبار برای جنگ شیعه و سنی بودیم، صهیونیست ها و پیروان آنها تلاش می کردند در برابر بیداری اسلامی جنگ شیعه و سنی را راه بیندازند که نمونه بارز آن تشکیل گروه داعش و کشتار مردم مسلمان است. اما این واقعه توهین به پیامبر باعث وحدت مسلمانان و اعتراض شیعه و سنی در یک جبهه به این امر شد. امروز فریاد مسلمانان در همه جای دنیا به گوش می رسد و این توطئه ها باعث وحدت جهان اسلام شده است و توطئه اختلاف افکنی میان شیعه و سنی را خنثی کرده و اثبات کرده که اسلام ما، اسلام سعودی و اسلام آمریکایی نیست!

 

اگر آمریکا هم مدعی است که می خواهد روابطش را با دنیای اسلام بهبود بخشد باید اهانت کنندگان به پیامبر اکرم (ص) را مجازات کند. هرچند این کار از کاخ سفید بعید به نظر می رسد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار