افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 8 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

اسلام آباد همکاری اش را با افغانستان همسایه ادامه خواهد داد

سرتاج عزیز این مطلب را در نشست کشورهای آسیای شرقی “آسیان” در شهر کولالمپور بیان کرده، گفته است که اسلام آباد همکاری اش را با افغانستان به حیث یک کشور همسایهء ادامه خواهد داد.

 

سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی و امور بین المللی صدراعظم پاکستان می گوید، کشورش امیدوار است که حکومت افغانستان و طالبان مذاکرات صلح را به پیش ببرند.

 

سرتاج عزیز می گوید، اسلام آباد خواهان افغانستان با ثبات بوده و امیدوار است که حکومت افغانستان و طالبان از این فرصت تاریخی استفاده کرده و برای صلح همیشه گی در آن کشور گفتگوها را ادامه دهند.

 

در یک اعلامیهء وزارت خارجه پاکستان گفته شده است که سرتاج عزیز این مطلب را در نشست کشورهای آسیای شرقی “آسیان” در شهر کولالمپور بیان کرده، گفته است که اسلام آباد همکاری اش را با افغانستان به حیث یک کشور همسایهء ادامه خواهد داد.

 

در این اعلامیه به نقل از مشاور امنیت ملی و امور بین المللی صدراعظم پاکستان آمده است که اسلام آباد ماه گذشته زمینه را برای گفتگو های مستقیم بین طالبان و حکومت افغانستان فراهم کرد که این مذاکرات یک دستاورد تاریخی بود.

 

وی در ادامه گفته است که پاکستان امیدوار است که حکومت افغانستان و طالبان از این فرصت تاریخی استفاده کنند.

 

سرتاج عزیز همچنان از کشورهای آسیای شرقی خواسته است تا در روند صلح افغانستان همکاری کنند.

 

پیش از این اظهارات سرتاج عزیز، طارق فاطمی نمایندهء خاص صدراعظم پاکستان در امور بین المللی نیز در دیدار با تادامیچی یاماتوتو نمایندهء خاص سازمان ملل در افغانستان و پاکستان گفته بود که گفتگو های صلح میان حکومت افغانستان و طالبان به زودی از سر گرفته خواهد شد.

 

قرار بود دور دوم گفتگو های صلح افغانستان در 31م جولای در پاکستان برگزار شود، اما این گفتگو ها زمانی به تعویق افتاد که خبر مرگ ملا عمر رهبر سابق طالبان نشر شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار