افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 15 ژانویه , 2015 لینک کوتاه خبر :

اسراییل پشت پرده توهین به پیامبر اکرم (ص)

غربیها قصد دارند با جریحه دار کردن احساسات مسلمانان، آنها را علیه غیر مسلمانان تحریک نمایند تا آنگاه دلیل موجهی برای کشتار غیر نظامیان و گسترش حملات شان پیدا نمایند و به مردم کشورهای شان بگویند که مسلمانان مردمی غیر منطقی هستند و به هدف شان که اسلام ستیزی و گسترش اسلام هراسی است، برسند

 

به رقم تمامی محکومیت های جهان اسلام، متاسفانه روز گذشته شماره تازه نشریه فکاهی شارلی ابدو که هفته پیش شاهد کشتار کاریکاتوریست‌ هایش به دست سه فرد مسلح بود با کاریکاتور تازه‌ ای از پیامبر گرامی اسلام (ص) در روی جلد منتشر شد.

 

در صفحه نخست این نشریه کاریکاتوری از پیامبر (ص) طراحی شده که نوشته‌ ای با عنوان «من شارلی هستم» در دست دارد. در اقدامی بسیار مشکوک، تیراژ این شماره ی مجله سه میلیون است در حالی که معمولا همیشه در ۶۰ هزار نسخه چاپ می‌شود.

 

این تصمیم شارلی ابدو برای انتشار کاریکاتور دیگری از پیامبر(ص) خشم مسلمانان را در پی داشته اما شورای مسلمانان فرانسه از مسلمانان خواست تا آرامش خود را حفظ کرده و از نشان دادن واکنش‌های احساسی بپرهیزند. مفتی اعظم مصر نیز در بیانیه اعلام کرد چنین اقدامی باعث به راه افتادن موج جدیدی از نفرت در فرانسه و به طور کلی در جامعه غربی خواهد شد و این کار هفته نامه فرانسوی شارلی ابدو با اصل همزیستی مسالمت آمیز یا گفتگوی بین تمدن‌ها سازگار نیست.

 

روز چهارشنبه گذشته سه فرد مسلح از جمله دو برادر فرانسوی الجزایری تبار به نامهای شریف و سعید کوآشی، به دفتر نشریه فکاهی شارلی ابدو در پاریس حمله کرده و ۱۲ نفر از جمله دو پولیس و چهار کاریکاتوریست را کشته و متواری شدند. این دو برادر صبح جمعه در درگیری در محل اختفای خود توسط نیروهای ویژه کشته شدند.

 

این ظاهر ماجرا بود، اما اصل ماجرای را ادوارد اسنودن کارمند سابق آژانس امنیت ملی امریکا یا همان افشاگر معروف به گونه ای دیگر بیان داشته و گفته است: وزارت مهاجرت رژیم صهیونیستی در حادثه تروریستی علیه نشریه شارلی ابدو نقش داشته است. با این توضیح رژيم صهيونيستي از مهاجرت معکوس یهودیان سالهای اخیر ناخرسند است و همین نگرانی، مسوولان وزارتخانه مهاجرت اين رژيم را بر آن داشت تا از موساد بخواهند برای توقف مهاجرت معکوس کمک کند.

 

وی افزود: موسسه اطلاعات و ماموریت های ویژه رژيم صهيونيستي در پاسخ به این درخواست، عملیاتی را از طریق انتشار تصاویر موهن پیامبر اسلام (ص) در کشورهای غربی آغاز کرد تا فضایی ستیزه جویانه ضد یهودیان ساکن اروپا به راه اندازد و آنان را وادار به زندگی در سرزمين هاي اشغالي کند.

 

ادوارد اسنودن گفت: بر اساس چنین طرحی ، تصاویر موهن پیامبر اسلام (ص) در سال 2005 در مجلات اروپایی منتشر شد، با این حال عملیات به طور کامل نتیجه بخش نبود. پس از آن طرح ”پیت بول” در سال 2012 آغاز شد، که به حادثه تروریستی مجله “شارلی ابدو” و سوپر مارکت یهودی در پاریس منجر شد.

 

یعنی رژیم صهیونیستی بخاطر آوردن یهودیان به اسراییل، حاضر شد تا با توهین به مقدسات اسلامی و سپس یک حمله از پیش طراحی شده بنام مسلمانان، یهودیان را در معرض خطر قرار دهد تا بلکه آنها اروپا را ترک کرده و به اسراییل بیایند!

 

هرچند از این یهودیان و آمریکاییها هیچ چیزی بعید نیست. چرا که سالها است صهیونیسم جهانی نقشه رویارویی مسلمانان و مسیحیان را در سر دارد و تجربه نشان داده که فتنه های سالهای اخیر و جنگهای علیه مسلمانان همه به دست یهود و صهیونیستها رقم خورده است.

 

اما نکته مهم ضمن محکوم کردن اهانت به نبی گرامی اسلام (ص) و همه ادیان الهی این است که از افتادن در دام تشدید رویارویی و خشونت و افراط گرایی پرهیز کنیم. آنها که به ادیان اهانت می کنند جز خواری و ذلت و پشیمانی برای خودشان نتیجه ای ندارد. بیاد بیاورید زمانی که یهود حتی در زمان حیات پیامبر گرامی اسلام (ص) چقدر او را اذیت و ازار می کردند. اما نتیجه چه شد؟ دین اسلام فراگیر شد و معجزه اسلام تا کنون باقی است و محبوبیت پیامبر اسلام روز به روز بیشتر شد.

 

قطعا دل همه ی ما داغدار این اهانت شنیع است اما آنچه که باعث نگرانی بسیاری از آگاهان مسایل سیاسی و دینی شده است اینکه مبادا مردم مسلمان به ویژه مردم با احساس افغانستان به خواسته پنهان غربی ها مبنی بر افزایش کشتار نظامیان آمریکایی عمل نمایند.

 

مطمئنا این خواسته بسیاری از کسانی است که در پشت پرده این ماجرا قرار دارند. آنها قصد دارند با جریحه دار کردن احساسات مسلمانان، آنها را علیه غیر مسلمانان تحریک نمایند تا آنگاه دلیل موجهی برای کشتار غیر نظامیان و گسترش حملات شان پیدا نمایند. و به مردم کشورهای شان بگویند که مسلمانان مردمی غیر منطقی هستند و به هدف شان که اسلام ستیزی و گسترش اسلام هراسی است، برسند.

 

مقابله به مثل، افزایش حملات انتحاری، خدای ناکرده هتک حرمت به مقدسات مسیحیان و یهودیان، اعمالی است که طراحان این برنامه از مسلمانان توقع دارند، اما این انتظار از کلیه مسلمان وجود دارد که به خواسته آنان عمل نکنند و در عوض با وحدت کلمه انزجار خود را در قالب مظاهرات بیان نمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار