افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 می , 2015 لینک کوتاه خبر :

اسراییل خواهان حضور داعش در افغانستان است

مدتی است که خبرهای ضد و نقیضی از حضور شبه نظامیان گروه داعش در نقاط مختلف کشور ما مطرح شده است که گسترش ناامنی و بی ثباتی در شمال و غرب کشور گواه این مطلب است که موج جدیدی از تحرکات گروه های افراطی در افغانستان به راه افتاده است.

 

آنچه آگاهان مسایل سیاسی به آن اذعان دارند این است که فرقی بین طالبان پیشین و تکفیری های جدید الورود به کشور وجود ندارد زیرا هر دو برای ترویج جنگ و گسترش ناامنی تولید و پرورش یافته اند و تا اربابان غربی شان نخواهند، دست از کشتار مردم بیگناه نخواهند کشید.

 

سخن دیگری که مقامات نظامی افغانستان به آن معتقدند این است که اگر پاکستان نیروهای شبه نظامی طالبان را کنترل می کند و اگر اسلام آباد به طالبان بگوید که به اقدامات خشونت بار در افغانستان پایان دهد، درگیری ها در کشور ما تنها در مدت چند هفته پایان خواهد یافت.

 

این عین واقعیت است که اگر پاکستان بر رهبری طالبان فشار آورد یا آنان را برای متوقف کردن اقدامات خشونت بار خود متقاعد کنند، کمک زیادی به برقراری صلح و آرامش در افغانستان خواهد کرد. اما ظاهرا پاکستان نیز چنین دستوری از سوی کاخ سفید ندارد.

 

چرا که اکنون به همت حمایت های پاکستان و آل سعود، شبه نظامیان مسلح، قدرت اصلی افغانستان به شمار می روند و در سایه این ناامنی ایجاد شده، آمریکا می تواند نیروهایش را برای ده سال آینده در افغانستان نگه دارد و سپس یک برنامه جدید برای نگه داشتن آنها برای ده سال بعدی، و این روند شاید برای چندین نسل همین طور ادامه یابد.

 

از طرف دیگر جنگ افغانستان قرار بود یک سری جنگ در منطقه غرب آسیا آغاز کند. آمریکا آن جنگها را شروع کرد و جنگهای زیاد دیگری قرار است به وقوع بپیوندد چرا که جنگ یک کار پرمنفعت برای آمریکا است و می تواند از این طریق صنایع نظامی خود را توسعه دهد.

 

زمانی که آمریکا مشغول انجام جنگ در اطراف دنیا باشد صنایع نظامی این کشور رونق می گیرد. زمانیکه ماشینهای جنگی آمریکا مشغول کشتار مردم یک کشور هستند، عده خاصی در آمریکا ثروتمندتر می شوند. پس هر کس که سعی کند به جنگهای آمریکا خاتمه دهد به سرنوشت رییس جمهور سابق این کشور جان اف کندی مبتلا خواهد شد.

 

کندی خواهان پایان یافتن جنگ ویتنام بود، اما یک گلوله جادویی آمد و به زندگیش پایان داد. برادر کندی، سناتور رابرت کندی، علیه جنگ صحبت کرد و ترور شد. فعال حقوق بشر آمریکایی مارتین لوتر کینگ یک جنبش صلح به راه انداخت و مخالف جنگ ویتنام بود و کشته شد.

 

رییس جمهور فعلی آمریکا باراک اوباما همه اینها را می داند. او می داند که نمی تواند به جنگهای آمریکا پایان دهد. او تلاش خواهد کرد تا ماشین جنگی آمریکا را کند نماید، اما نمی تواند به طور کامل جنگهای آمریکا را خاتمه دهد. اگر او تلاش کند به این جنگها خاتمه دهد به سرنوشت کندی دچار خواهد شد. زیرا قدرت در دستان رییس جمهور آمریکا نیست، بلکه این رژیم صهیونیستی است که از ثروت یهودیان کنترل کاخ سفید را در دست دارد.

 

و تا حس نژاد برتری در بین یهودیان وجود دارد و تا زمانیکه این رژیم غاصب به فکر گسترش منافع خود در منطقه و محکم کردن جا پای خود در کشورهای خاورمیانه است، هیچ امیدی برای پایان جنگ های قومی و مذهبی وجود ندارد، مگر اینکه معجزه ای صورت گیرد و امیران عرب از زیر سلطه غرب خارج شده و همه مسلمانان یک صدا با یکدیگر متحد شوند که در آن صورت هیچ کس را یارای مقابله با قدرت اسلام واقعی نخواهد بود.

 

اکنون هم اگر سخن از حضور داعش در کشور ما هر روز بیشتر از پیش می شود، بخاطر این است اسراییل نمی خواهد این منطقه ی حساس به لحاظ استراتژیک امن باشد تا اولا بازار فروش سلاح خود را از دست بدهد و ثانیا مسلمانان به فکر مقابله با این رژیم جعلی بیفتند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار