افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 20 مارس , 2014 لینک کوتاه خبر :

اسرائیل هم از اشرف غنی حمایت کرد!!!

با نزدیک تر شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان، حمایت جریان های مختلف آمریکایی و غربی از آقای اشرف غنی ابعاد گسترده تری پیدا می کند.در این میان انتشار یک مقاله توهین آمیز به ملت افغانستان و دین مبین اسلام و تمجید از شخصیت آقای اشرف غنی احمدزی در خور تامل جدی است. به نظر می رسد این رویکرد یک جناح تندروی اسرائیلی از ایشان، در منافعی مشترک نهفته است که البته بخش عمده ای از این موارد به توافقات پشت پرده میان آنان بازمی گردد. با توجه به گویا بودن متن حمایت این سایت اسرائیلی، ضمن عرض معذرت از ملت شریف و مسلمان افغانستان و روح بزرگ قهرمان ملی (شهید احمدشاه مسعود) ترجمه کامل متن مذکور را به نشر می سپاریم. امید است وجدان های بیدار در کشور عزیز افغانستان با مراقبت از آرمانهای جهاد و استقلال طلبی خود در طول تاریخ از سپردن زمام امور کشور به رژیم منحط اسرائیل جلوگیری نمایند

مقاله سایت اسرائیلی

بیم و امید در افغانستان

در حالی که کمتر از یک ماه به انجام انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باقی مانده، شرایط در این کشور بین بیم و امید قرار دارد. افغانستان به دلیل بافت ۹۸ درصد مسلمان آن، از مستعدترین کشورها برای رشد بنیادگرایی و تروریسم است. وجود اندیشه های تروریستی موسوم به جهاد از حدود ۳۵ سال پیش این کشور را به بهشت تروریسم مبدل ساخته و اکثر چهره های شاخص تروریست نظیر اسامه بن لادن، ملاعمر، احمدشاه مسعود و امثالهم در سایه بی قانونی و قدرت ملاهای این کشور توانستند به اقداماتی دست بزنند که بشریت از بیان آن شرم دارد.

در این میان حمله وحشیانه تروریست ها به مردم مظلوم و بی گناه در برج های دوقلوی نیویورک در سپتامبر ۲۰۰۱ باعث شد وجدانهای بیدار در ایالات متحده و جامعه جهانی بیدار شده و دولت آمریکا به همراه متحدان خود به گونه ای مسئولانه به یاری ملت افغانستان شتافتند.

از آن سال، در کنار مبارزه قاطعانه با تروریسم، روند دموکراسی و احیای حقوق بشر در این کشور آغاز شد و هرچند برخی بعضی از جنگ سالاران تروریست سعی کردند این پروسه را با شکست مواجه کنند ولی جامعه جهانی تمام تلاش خود را برای ریشه کنی تروریسم به کار بست.

برگزاری انتخابات آزاد و مستقل همانند سایر مردم متمدن جهان و خروج از ساختارهای غلط و نابخردانه قبیله ای رایج در افغانستان امری بود که ایالات متحده بهای سنگینی برای آن پرداخت و اکنون مردم افغنستان کمتر از یک ماه تا انتخاب سرنوشت ساز خود فاصله دارند.

متاسفانه با وجود همه تلاش جامعه جهانی هنوز سیستم غلط و باورهای نادرست گذشته باعث گردیده که کاندیدای تمام عیاری نظیر دکتر زلمای خلیل زاد وارد این میدان نشود و اکثر کاندیداها سابقه درخشانی در مدیریت و یا رفتار در مقیاس جهانی ندارند. در میان کاندیداهای موجود، تنها شخصیتی که می تواند در عرصه بین المللی عقب ماندگی ملت افغانستان را جبران سازد، اندیشمند بزرگی به نام پروفسور اشرف غنی احمدزی می باشد که دارای سوابق درخشانی در عرصه سیاست، اقتصاد، فرهنگ، علم و مدیریت بوده و بدون تردید در تاریخ افغانستان نظیر ایشان را نمی توان یافت.

آقای اشرف غنی، همچنین با دیدگاه مترقی خود از میان یک خانواده مسیحی مارونی در لبنان همسری را اختیار کرد که دارای مادری یهودی بود. او در زمان تحصیل خود در لبنان، یک بار به همراه همسرش به اورشلیم سفر کرد و در کنار دیوار توبه، در مراسم خاص آن شرکت کرد. پروفسور احمدزی هیچ گاه با تعصب خشک مرسوم در افغانستان، مانع از حضور همسر خود در مراسم هفتگی کلیسا نشد؛ در واقع ایشان دارای خانواده ای بسیار روشنفکر است که همگی در فعالیت های علمی، اجتماعی و فرهنگی شهرت دارند.

حال مردم افغانستان در برابر دو انتخاب قرار گرفته اند؛ گذر از شرایط سخت دوران ترور و وحشی گری با رهبری پروفسور اشرف غنی احمدزی و یا بازگشت به گذشته تاریک حکومت ملاها با انتخاب سایر کاندیداها. به نظر می رسد رأی غالب مردم در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، رأی به پیشرفت و تمدن باشد.
منبع: سایت اسرائیلی bhworld

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار