افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 10 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

استقرار نیروهای استخباراتی عربستان سعودی و امارات متحده عربی در افغانستان

به گزارش افغان تلکس، اعزام افسران استخباراتی عربستان سعودی و امارات متحده عربی به مناطق مختلف افغانستان در پوشش ان جی او، تاجر و شخصیت های خیرخواه افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

 

این نیروهای استخباراتی با توجه به ضعف اقتصادی و نیاز مناطق مختلف روستایی و یا کمتر توسعه یافته در ولسوالی ها و ولایات مرزی به خصوص مرزهای غربی و شمالی کشور، در قالب کمک های بشری و یا آموزش، به شناسایی نیروهای مستعد به خصوص در طیف سنین خردسالی و نوجوانان پرداخته و با ارایه اسامی و مسکونه آنها به گروپ های تکفیری و وهابی، کار جذب و استخدام را برای تکفیری ها تسهیل می سازند.

 

همچنان، گزارش یک نهاد امنیتی کشور به وزرات دفاع حاکی از آن است که حتی در مواردی، تحویل پول نقد، آرد و شکر و روغن خوراکی به افراطیون در نواحی هرات، بدخشان و ننگرهار توسط نیروهای استخباراتی این دو کشور به برخی قوماندان های تکفیری و وهابی ثبت گردیده است.

 

بنا به اخبار دقیق موجود در یکی از نهادهای وابسته به وزارت داخله، هم اکنون بیش از 73 ان جی او متعلق به عربستان و امارات عربی به شمول 32 ان جی او وابسته به نهادهای استخباراتی این کشورها در سراسر افغانستان فعالیت دارند و کانون اصلی اقدامات آنان در ولایات هرات، کابل، بلخ، کنر، بدخشان، فاریاب، قندهار و ننگرهار می باشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار