افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 1 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

استقبال کشورهای اشتراک کننده در نشست مقر سازمان همکاری‌های اسلامی از پروسه صلح حکومت با حزب اسلامی

خیرالله آزاد

کشورهای حاضر در این نشست ضمن استقبال از توافقنامه صلح دولت افغانستان با حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار، بر تداوم این روند با گروه‌هایی که از خشونت دست برمی‌بردارند و وفاداری‌شان را به قانون اساسی افغانستان اعلام می‌کنند، تأکید کردند.


خیرالله آزاد معاون سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان، در خصوص نشست گروه بین‌المللی تماس اظهار داشت: در این نشست بر دستیابی کشورهای منطقه به یک استراتیژی مشترک در زمینه مبارزه با تروریزم و کار در این زمینه تأکید شد زیرا بهبود وضعیت امنیتی در افغانستان به رونق اقتصاد و شکوفایی تجارت و ترانزیت در منطقه کمک می‌کند و منافع جمعی تمامی کشورها را نیز تامین می‌کند.

آزاد افزود: اشتراک کنندگان نشست گروه بین‌المللی تماس همچنین در مورد ادامه پشتیبانی جامعه جهانی از نیروهای امنیتی – دفاعی افغانستان و گفت‌وگوهای صلح گفت‌وگو کردند.

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: کشورهای حاضر در این نشست ضمن استقبال از توافقنامه صلح دولت افغانستان با حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار، بر تداوم این روند با گروه‌هایی که از خشونت دست برمی‌بردارند و وفاداری‌شان را به قانون اساسی افغانستان اعلام می‌کنند، تأکید کردند.

یوسف العثیمین رییس سازمان همکاری‌های اسلامی در این نشست گفت که آن‌ها از کنفرانس برنامه‌ریزی‌شده علما که قرار است ماه آینده در عربستان برگزار شود، انتظار دارند که تفسیر و تعبیر اشتباه‌ تعلیمات دینی اصلاح شده و روحیه تحمل و بردباری در افغانستان برای پیروان مکاتب‌ مختلف دینی ترغیب شود.

این نشست در مقر سازمان همکاری‌های اسلامی (OIC) در شهر جده عربستان سعودی برگزار شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار