افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 5 آگوست , 2018 لینک کوتاه خبر :

استقبال امریکا از مواضع اخیر گلبدین حکمتیار

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان 

امریکا از مواضع حکمتیار پیرامون مسایل مختلف افغانستان و از جمله موضوع طالبان استقبال کرد.

الیس ولز؛ دستیار اول معاون وزارت خارجه امریکا در دیدار با حکمتیار در دارالامان شهر کابل ضمن استقبال از مواضع حکمتیار پیرامون مسایل مختلف افغانستان و از جمله موضوع طالبان بیان داشته، علیرغم فراز و نشیب‌هایی که در ارتباطات کشورش با شخص حکمتیار وجود داشته اما در مقطع کنونی امریکا دست‌دوستی به طرف وی دراز می‌کند.
به گزارش افغانستان تایمز، در این ملاقات گلبدین حکمتیار ضمن استقبال از موضوع انجام گفتگوهای مستقیم امریکا با طالبان، گفته است دولت وقت امریکا این گروه تروریستی را تشکیل داد و حالا خود امریکایی ها هم می‌توانند با آنها کنار بیایند و به این بحران پایان دهند. در این ملاقات حکمتیار درخواست مقام امریکایی نسبت به مسکوت گذاشتن تقاضای احزاب در انتخابات را نپذیرفته و بر پیگیری مطالبات احزاب برای برگزاری شفاف انتخابات تاکید کرده است.
آگاهان امور سیاسی تلاش ولز برای کوتاه آمدن حکمتیار از مواضع و مطالباتش در مورد انتخابات را نمایانگر همراهی امریکا با تیم ارگ و انجنیری انتخابات مطابق اهداف و منافع یکدیگر دانسته اند.
در روزهای گذشته حکمتیار دولت را به تقلب در روند انتخابات ولسی جرگه و ثبت نام جعلی بیش از 5 ملیون رای دهنده صوری متهم کرده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار