افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 15 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

استقبال افغانستان از موقف اخیر فدراسیون روسیه در باره صلح و ثبات در افغانستان

روسیه

دولت جمهوری اسلامی افغانستان از موقف اخیر فدراسیون روسیه در باره صلح و ثبات در افغانستان که گویا تماس­های­شان با گروه­های مسلح افغان، به هدف تحکیم صلح و ثبات در افغانستان و منطقه بوده است، استقبال می­کند.

وزارت امور خارجه روسیه در تبصره­ی که در وبسایت آن وزارت به نشر رسیده است، از طالبان خواسته است که به هدف تحکیم صلح و ثبات دایمی و پایان دادن به جنگ جاری در افغانستان، اسلحه­شان را به زمین گذاشته، روابط­شان را با گروه­های دهشت­افگن قطع کرده و به گفتگوهای صلح حاضر گردند.

 

دولت افغانستان باور دارد که برای تحکیم صلح در افغانستان، تلاش­های صادقانه کشورهای منطقه می­تواند در راستای رسیدن به این هدف مهم مؤثر ثابت شود.

 

دولت افغانستان تأکید می­ورزد که برای تحکیم امنیت و ثبات در منطقه، سرکوب دهشت­افگنی و جلوگیری از کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر، همکاری و روابط در سطح دولت­ها اصل و نیاز بنیادی پنداشته می­شود.

 

دولت افغانستان بار دیگر به گفتگوهای صلح با آن دسته از گروه­های مسلح افغان اعلام آمادگی می­دارد که به تحکیم صلح در افغانستان تعهد و به روند گفتگوهای بین­الافغانی باور داشته و دیگر نمی­خواهند که فرزندان این کشور قربانی جنگ و توطئه­های کشورهای دیگر گردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار