افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 22 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

استقبال ارگ ریاست جمهوری از استراتیژی جدید ترمپ

ارگ ریاست جمهوری ضمن استقبال از استراتیژی جدید ترمپ اعلام کرد که نکات مهمی در این استراتیژی وجود دارد که نتیجه زحمات دو کشور است.

نجیب‌لله آزاد معاون سخنگوی ریاست جمهوری گفت که نکات مهمی که در استراتیژی واشینگتن بیان شده‌اند چیزی است که حکومت افغانستان می‌خواست.

وی در ادامه تصریح کرد که استراتیژی جدیدی که از سوی ترمپ اعلام شده نتیجه زحمات مشترک حکومت افغانستان و امریکا است.

معاون سخنگوی اشرف غنی گفت: چیزی را که می‌خواستیم بشنویم در زمانی مناسب شنیدیم، ما در مجموع از استراتیژی جدید واشینگتن نه تنها در افغانستان بلکه برای تمام جنوب آسیا استقبال می‌کنیم .

آزاد در حالی این اظهارات را عنوان کرده که دونالد ترمپ در استراتیژی جدید به اسلام‌آباد هشدار داده است که امریکا دیگر موجودیت پناهگاه گروه‌های مسح در خاک پاکستان را تحمل نخواهد کرد.

از سوی دیگر، جاویدفیصل معاون سخنگوی ریاست اجراییه نیز استراتیژی جدید واشینگتن را راهی برای دست یافتن به راه حل اساسی برای معضلات در افغانستان اعلام کرده است.

وی از اظهارات دونالد ترمپ در قبال پاکستان حمایت کرده و تاکید کرد که اظهارات رییس‌جمهور امریکا در مورد پاکستان بسیار دقیق بوده است.

معاون سخنگوی ریاست اجراییه گفت: تا زمانی که پاکستان دست از حمایت گروه‌های تروریستی برندارد دستیابی به پیروزی کامل در افغانستان میسر نخواهد شد بنابراین دولت این کشور باید راه خود را انتخاب کند یا با ما باشد و یا با گروه‌های تروریستی، باید مواضع روشن شود.

این در حالی است که در استراتیژی جدید واشینگتن در قبال افغانستان به نقش پاکستان توجه خاص‌ای صورت گرفته است و دونالد ترمپ با صراحت به پاکستان هشدار داده که حمایت از گروه‌های تروریستی توسط این کشور را تحمل نخواهد کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار