افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 15 مارس , 2013 لینک کوتاه خبر :

استفاده ناتو از بندر ترابزون برای تخلیه نیروها و تسلیحات نظامی

همزمان با آغاز خروج بیش از ۱۳۰ هزار نیروی نظامی متشکل از نیروهای ۵۰ کشور جهان از خاک کشور، اولین گروه از نیروهای آلمانی متشکل از ۱۹۰ نظامی و تجهیزات همراه آنها امروز وارد بندر ترابزون ترکیه واقع در سواحل دریای سیاه می شوند.
منابع خبری از استفاده ناتو از بندر ترابزون برای تخلیه نیروها و تسلیحات نظامی خود از جمله بالگرد، تانک، توپ و موترهای زرهی و انتقال آنان از طریق هوایی به این بندر و سپس به کشورهای مبدا از طریق دریای سیاه خبر دادند. در همین راستا اولین گروه از نظامیان ناتو متشکل از ۱۹۰ عسکر آلمانی امروز وارد این بندر می شوند.
ترکیه در حالی حریم هوایی و دریایی خود را به روی نیرو و تسلیحات نظامی ناتو باز می کند که کشورهای اروپایی انتقال نیرو و تسلیحات نظامی از طریق حریم هوایی خود را ممنوع ساخته‌اند و به همین دلیل ناتو برای خروج نیروهایش از خاک افغانستان از طریق هوایی از ترکیه استفاده می کند. مجوز بهره برداری از حریم هوایی و دریایی ترکیه توسط ناتو را ستاد مشترک ارتش ترکیه صادر کرده است!
از سوی دیگر منابع محلی در شهر بندری ترابزون از اجاره یک هوتل توسط نظامیان آلمانی به مدت ۲۸ ماه خبر دادند. علاو بر آلمان، کشورهای دنمارک، هالند و انگلیس نیز نظامیان خود در افغانستان را از طریق بندر ترابزون منتقل می کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار