افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 2 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

استفاده امریکا از طیارات بدون سرنشین اسراییلی در افغانستان

 طیاره

مدیر یک شرکت رژیم صهیونیستی اعلام کرد که با همکاری شرکت‌های نظامی این رژیم و امریکا، واشنگتن به اهمیت استفاده از طیاره بی پیلوت قاتل در افغانستان پی برده است.

از همکاری شرکت نظامی رژیم صهیونیستی موسوم به «یو ویژن (UVision)» با غول تسلیحاتی امریکایی «ریتون(Raytheon)»، ممکن است طیاره  اسراییلی کنترول از راه دور «هیرو-30» به تسلیحات نظامی امریکا بپیوندد.

در حال حاضر این دو شرکت کلان تسلیحاتی به طور مشترک استفاده از این طیاره  را برای استفاده در میادین جنگ به نیروهای پیاده نظام پیشنهاد داده‌اند.

«ییر دوبستر» مدیر شرکت یوویژن رژیم صهیونیستی به «جروزالم پست» گفت: اگر امریکا طیاره  هیرو-30 را در اختیار بگیرد، ممکن است در تمام مناطق جنگی آینده در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد.

این طیاره  بر خلاف طیارات قاتل بزرگ، برای استفاده انفرادی عساکر طراحی شده‌اند و هر عسکر می‌تواند بیش از 3 عدد از آنها را حمل کند.

طیاره  قاتل هیرو-30 سبک‌ترین عضو این خانواده است و تنها 3 کیلو گرام وزن دارد و نیم کیلو مواد منفجره را می‌تواند حمل کند.

دوبستر تاکید کرد: امریکا درک کرده است که به چنین سلاح‌هایی در افغانستان و عراق احتیاج دارد.

مدیر شرکت یوویژن رژیم صهیونیستی افزود: مقامات امریکایی نتیجه گرفتند که بدون این طیارات وارد میدان‌های جنگ نخواهند شد.

پس از تغییر ماموریت نظامی امریکا در افغانستان در پایان سال 2014 میلادی و خارج کردن بیشتر نیروهای خود از این کشور، مقامات واشنگتن تصمیم گرفته‌اند تا از طیارات در میادین جنگ استفاده کنند.

استفاده از این تکنالوژی همواره به دلیل کشتن و افزایش تلفات غیرنظامیان در افغانستان و پاکستان مورد انتقاد کارشناسان، مقامات و مردم بوده است.

مردم افغانستان و پاکستان بارها به دلیل کشتار غیرنظامیان در اثر حملات طیارات امریکا تظاهرات گسترده‌ای راه‌اندازی کردند.

مرکز رونامه‌نگاری تحقیقاتی انگلیس در لندن ماه گذشته گزارش کرد: «افغانستان بیش از تمام کشورهای جهان توسط طیارات بدون سرنشین بمباردمان شده است» که این حملات در سال‌های 2001 تا 2013 میلادی حداقل 1670 بار تکرار شده است.

بر اساس این گزارش، پس از سال 2001 میلادی حملات طیارات بدون سرنشین تبدیل به بخشی از زندگی روزمره در افغانستان شده‌اند.

همچنین باراک اوباما نیز گفته بود که در اثر حملات طیارات هیچ شکی نیست که غیرنظامیانی کشته شدند که نباید کشته می‌شدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار