افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 30 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

استعمارگران آرامی خود را در ناآرامی دیگران می بینند

استاد محمدایاز نیازی امام جمعه مسجد وزیراکبرخان کابل در خطبه های نماز جمعه گفت: استعمار جهانی به هر قسمی می خواهد که تمام بشریت فدای منافع آنها شوند.
به گفته ی استاد دانشگاه کابل، زورمندانی که اختیار کره زمین را در دست گرفته اند، بشریت را با مشکلات فراوانی مواجه کرده اند.
آقای نیازی گفت: استعمارگران آرامی خود را در ناآرامی دیگران می بینند، این در حالی است که اسلام همواره می گوید که “لاضرر و لاضرار فی الدین” یعنی هیچ کاری که باعث ضرر دیگری شود پذیرفته نیست.
امام جمعه مسجد وزیر اکبرخان افزود: یکی از این ضررها، آزار و اذیت همسایه ها است، کسانی که همسایه هایشان از دست آنها در اذیت باشند، مؤمن نیستند، حال چه همسایه دیوار به دیوار باشد، یا دو قریه، شهر یا کشور.
او گفت: استکبار جهانی هر جا بعضی اوقات در برابر برخی فجایع خاموش می نشیند، چون ممکن است به ضررش باشد، که نمونه آن را دو سال قبل در حمله اسرائیل به غزه دیدیم.
آقای نیازی در بخشی از سخنان خود به دیدگاه اسلام درباره صحت پرداخت و گفت: حفاظت از صحت انسان همانند حفاظت از واجبات دینی است، چرا که انسان مریض واجبات دینی را برآورده نمی تواند. اسلام هر عملی را که باعث ضرر به صحت انسان باشد، حرام خوانده است، چه مستحب باشد یا واجب، مثلاً کسی که روزه برای سلامتی اش ضرر دارد، اسلام اجازه نمی دهد که روزه بگیرد.
آقای نیازی علاوه کرد: اسلام هر نوع آسیب رساندن به سلامت و صحت بدن، همانند استعمال مواد مخدر، مشروبات الکلی، کار طاقت فرسا را را نهی کرده است، حتی غضب و خشم که سبب از بین رفت صحت عقلی و روانی می شود.
او گفت: اسلام به حفاظت از دو چیز بسیار تأکید کرده است، یکی صحت و دیگری وقت. خداوند در سوره “والعصر” وقت را برای انسان مهم خوانده و جلوگیری از خسران را ایمان به خدا و اجرای دستورات الهی دانسته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار