افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 4 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

استعفای قریب الوقوع سه عضو مهم حکومتی

استعفا

رحمت‌الله نبیل گفت براساس برخی منابع دستکم سه نفر از اعضای کلیدی حکومت وحدت ملی اخراج و یا مجبور به استعفا خواهند شد…رییس پیشین امنیت ملی فاش کرد به زودی چند نفر از اعضای کلیدی حکومت وحدت ملی به دلیل روابط نزدیک با سازمان آی.اس.آی پاکستان برکنار خواهند شد.

رحمت‌الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی که چندی پیش توسط حکومت ممنوع‌الخروج شده بود در تویتی از برکناری برخی از اعضای ارشد حکومت به دلیل ارتباط با سازمان استخبارات اردوی پاکستان (آی.اس.آی) خبر داد.

نبیل در تویت خود نوشت: براساس برخی منابع دستکم سه نفر از اعضای کلیدی حکومت وحدت ملی به دلیل روابط نزدیک و مخفیانه با سازمان آی.اس.آی پاکستان یا اخراج و یا مجبور به استعفا خواهند شد.

در ادامه این تویت آمده است: براساس شواهد، ظاهرا این استراتیژیست‌ها در تضعیف حکومت وحدت ملی برای پیشبرد اهداف سیاسی خود دست داشتند.

نبیل پیش از این نیز اظهارات افشاگرانه‌ای درباره سیاست‌های حکومت وحدت ملی و تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری کشور داشت و اخیرا نیز ممنوع‌الخروج شده بود.

با این حال این حکم زمانی صادر شد که این مقام پیشین حکومت در خارج از کشور حضور داشت و چندی پس از رسانه‌ای شدن این خبر لوی سارنوالی فرمان ممنوع‌الخروج شدن وی را لغو کرد.

نبیل که رهبری حزب محور مردم افغانستان را به عهده دارد اخیرا نیز در پیامی اعلام کرد که معصوم استانکزی رییس اداره امنیت ملی در پیامی به وی هشدار داده تا فعالیت‌های حزبش را کاهش دهد.

رییس پیشین امنیت ملی به صراحت گفته بود که توسط استانکزی به دوسیه سازی علیه وی تهدید شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار