افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 12 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

استرالیا خواهان امضای پیمان راهبردی با افغانستان شد.

 

به نقل از این بیانیه ،’استیفن اسمیت’ گفته است كه مفاد پیشنهادی این پیمان به دفتر وزارت امور خارجه افغانستان تحویل شد و امید می رود كه در جریان كنفرانس شیكاگو میان دو كشور امضا شود.

وزیر دفاع استرالیا در دیدارش با حامد كرزی رییس جمهوری افغانستان، با اشاره به امضای پیمان راهبردی دولت كابل با شماری از كشورها گفت كه كشورش مایل است با امضای پیمان راهبردی دراز مدت با افغانستان، به مردم این كشور نشان دهد كه جامعه جهانی پس از سال 2014 نیز آنان را فراموش نكرده و به كمك هایش ادامه می دهد.

اسمیت در ادامه افزود: اوضاع امنیتی در استان ارزگان كه نظامیان استرالیایی در آن مستقر هستند بهبود یافته و سربازان این كشور آماده واگذاری مسوولیت امنیتی این استان به نیروهای افغان هستند.

كرزی نیز در این دیدار گفت: بررسی پیش نویس سند همكاری كه از سوی دولت استرالیا به وزارت خارجه افغانستان تحویل شده است ادامه دارد و امضای این پیمان به زودی صورت خواهد گرفت.

رئیس جمهوری افغانستان همچنان از نیروهای استرالیایی مستقر در ارزگان خواست ضمن تامین امنیت در بخش آموزش نیز با مردم این استان همكاری كنند.

دولت سیدنی پس از آن خواهان امضای پیمان راهبردی با افغانستان شد كه كابل با كشورهای هند، ایتالیا، فرانسه و انگلیس چنین پیمانی را امضا كرد و قرار است بزودی با آمریكا نیز پیمان راهبردی امضا كند.

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار