افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 10 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

استراتیژی جدید ترمپ در افغانستان حاصل اشتباهات اوباما است

کابلوف

 

نماینده ویژه رییس‌جمهور روسیه در امور افغانستان، استراتیژی جدید دونالد ترمپ در کشورمان را ادامه اشتباهات بارک اوباما دانست.

ضمیر کابلوف ، نماینده ویژه رییس‌جمهور روسیه در امور افغانستان در گفتگو با آژانس خبررسانی آناتولی گفت: استراتیژی جدید دولت دونالد ترمپ در افغانستان تکرار، اشتباهات و خطاهای بارک اوباما در افغانستان است.

نماینده ویژه رییس‌جمهور روسیه در امور افغانستان در این گفتگو همچنین اظهار داشت:

پلان اعمال فشارهای نظامی بر طالبان با هدف آوردن آن ها به میز مذاکرات، نشانه شکست واشینگتن در استراتیژی خود در افغانستان است.

آقای اوباما در گذشته با اعزام 30 هزار نیرو اضافی به افغانستان چیزی به دست نه آورد. حال دولت جدید امریکا با اعزام 3900 عسکر چه چیزی را می‌خواهد به دست آورد؟

استراتیژی جدید ترمپ مبنی بر حضور نظامیان امریکایی تا زمان نامحدود در افغانستان، درگیری و کشته شدن غیر نظامیان در این کشور را تشدید می کند.

برای اثبات این مطلب لازم نیست که زیاد منتظر نتیجه آن باشیم. بلافاصله در پی اعلام استراتیژی جدید ترمپ در حمله امریکا به مواضع طالبان در هرات 13 ملکی و در ولایت لوگر 13 ملکی دیگر و همچنان در کابل 2 ملکی کشته شدند.

وضعیت کنونی افغانستان تنها با فرآیند صلح می‌توان حل شود و قدرت های منطقوی و بین المللی باید از این روند حمایت کنند.

روسیه خواهان حل عادلانه مساله افغانستان به گونه ای که به نفع تمام کشورهای منطقه منجر می شود، است. درهای ما بر روی امریکا برای ملحق شدن واشینگتن به این مکانیزما باز است. از دیدگاه مسکو، می‌توان با این فرمت یک پلتفرم برای گفتگو میان کابل و طالبان را ایجاد کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار