- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

استراتیژی امریکا در افغانستان فردا نهایی می شود!

ترمپ

به نقل از آژانس خبررسانی فرانسه، دونالدترمپ رییس‌جمهور امریکا روز جمعه با گروه مشاوران امنیت ملی خود در کمپ‌دیوید گردهم می‌آیند تا درمورد اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان تصمیم بگیرند.

هیات حاکمه امریکا در مورد اعزام نیروی بیشتر به افغانستان و یا خروج کامل این نیروها- و به‌جا گذاشتن نیروهای قراردادکاری و خصوصی برای کمک به دولت کابل- اختلاف دارند.

ترمپ، معاون ریاست‌جمهوری، رییس سی‌آی‌ای و مشاور امنیت ملی این کشور، فردا در کمپ دیوید استراحت‌گاه رییس‌جمهور در ایالت مریلند، روی استراتیژی جنگ در افغانستان، بحث و گفت‌وگو خواهند داشت.

رییس‌‎جمهور ترمپ در اوایل ماه جاری عیسوی گفته بود که به زودی تصمیم خود در مورد جنگ افغانستان را نهایی می‌سازد.

ترمپ روز پنجشنبه هفته گذشته در ایالت نیوجرسی در پیوند به تغییر استراتیژی امریکا در افغانستان گفته بود: این برایم یک تصمیم بسیار کلان است. یک وضعیت بهم خورده در افغانستان برایم به میراث رسید و ما این وضعیت را بهتر خواهیم ساخت .

رییس جمهور امریکا پیش از این نیز گفته بود که می‌خواهد بداند که چرا نیرو های امریکایی نزدیک به ۱۷ سال در افغانستان حضور دارند.

این در حالی است که جان مکین،سناتور بر جسته از حزب جمهوری‌خواه ایالات متحده، پنجشنبه گذشته گفت که امریکا در افغانستان بی مقصد است.

مک کین پیشنهاد کرده است که حضور قوای امریکایی در افغانستان باید تقویت یابد تا ضمن سرکوب عناصر دهشت افگن و افراطی، شرایط مناسب برای تفاهم سیاسی ایجاد گردد.

جان نکلسن، قوماندان ماموریت قاطع در افغانستان هم گفته است که جنگ درافغانستان به بن بست رسیده است و برای بیرون رفت از این وضعیت، به اعزام نظامیان بیشتر به افغانستان ضرورت است.