افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 25 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

استخبارات منطقه در تلاش افزایش نا امنی در افغانستان اند

مسوولان قول اردوی 209 شاهین از افزایش مداخلات حلقات استخباراتی منطقه در نا امنی های موجود در شمال کشور خبر داده می گویند، استخبارات منطقه در تلاش افزایش نا امنی در افغانستان است.

 

جنرال عبدالحمید حمید قوماندان این قول اردوی می گوید، منابع موجود اقتصادی در کشور استخبارات منطقه و شماری از حلقات بیرونی را واداشته است تا در این کشور نا امنی خلق کنند و داشته های وافر اقتصادی کشور به نفع خود استفاده کنند.

 

آقای حمید دست قاچاق بران مواد مخدر را در نا امنی های شمال کشور دخیل دانسته، می گوید که آنها با پرداخت پول به نیروهای مخالف دولت و حمایت از آنان دست به ایجاد نا امنی ها می زنند.

 

وی گفته است در جریان 6 ماه در اثر عملیات نظامی تا اکنون حدود دو هزار مخالف مسلح دولت را کشته و بیشتر ازیک هزارتن دیگر مجروح ساخته اند:

 

جنرال عبدالحمید حمید می گوید:

 

“در جریان عملیات نظامی که در زون شمال و شمال شرق کشور انجام داده ایم، دست کم 1985 نفر کشته شده و بیش از 1300 تن دیگر مجروح گردید و بیش از 100 تن هم به پروسهء صلح پیوسته اند.”

 

قوماندان قول اردوی 209 شاهین در زون شمال کشور می گوید، از آغاز سال روان تا اکنون بیش از 200 تن مخالفین مسلح دولت در زون شمال کشور به پروسهء صلح پیوسته اند.

 

وی گفته است، هیچ توافق با مخالفین مسلح دولت در مورد ساحهء دند غوری ولایت بغلان صورت نگرفته و هم اکنون یک کندک لوای سوم قول اردوی 209 شاهین در منطقه قرغان تپه دند غوری مستقر است.

 

وی گفت که در جریان بیش از 6 ماه گذشته به تعداد 60 عملیات تصفیوی را علیهء مخالفین مسلح دولت در ولایات سمنگان، سرپل، فاریاب و کندز راه اندازی کرده اند.

 

به گفته وی که هم اکنون نیز عملیات نظامی تحت نام خورشید 8 در ولایات بغلان و منطقهء اشکمش تخار جریان دارد.

 

جنرال حمید از تجهیز نیروهای وابسته به این قول اردو خبر داده گفت، که از لحاظ پرسونل و از لحاظ تجهیزات نظامی مجهز شده اند.

 

جنرال عبدالحمید حمید می گوید:

 

“قول اردوی 209 شاهین از لحاظ پرسونل 93 درصد و هم از لحاظ تجهیزات نظامی 97 فیصد تجهیز شده و نیروهای ما توان مبارزه با هر نوع شرایط را دارد. ”

 

در حالی جنرال عبدالحمید حمید از مداخلهء استخبارات منطقه در نا امن سازی افغانستان خبر می دهد که هم اکنون مخالفین مسلح دولت ساحات مختلف را ولایت سرپل و فاریاب تحت تسلط خود داشته و مردم از آزار و اذیت توسط آنان شکایت می کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار