افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 17 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

از ۹۰۰ پروژه توسعه ای در ولایت کابل برداری شد

 

 

 

وزارت احیا و انکشاف دهات، از طریق برنامه همبستگی ملی ۹۰۸ پروژه توسعه ای را که شامل ساخت سرک‌ها در روستا ها، شبکه‌ها، کانال‌های آبیاری، شبکه‌های آبرسانی، توسعه محل، صحت، آموزش و پرورش و احداث مراکز اجتماعی می باشد، به هزینه ۱.۳ ملیارد افغانی در پایتخت و ۱۴ ولسوالی کابل، به بهره برداری سپرده است.

 

نصیر احمد درانی، وزیر احیا و انکشاف دهات گفت: “در سال جاری ۴۱۷ پروژه آن تکمیل شد و روز گذشته رسما به بهره برداری رسید و ۴۱۹ پروژه دیگر آن سال گذشته به بهره برداری رسیده بود.”

 

وی افزود: کار این پروژه ها دو سال پیش اغاز شده بود که در سال جاری ۴۱۷ پروژه آن به ارزش ۵۹۹ ملیون افغانی تکمیل و به بهره برداری رسیده است و همچنان در چند سال گذشته، در ۳۴ ولایت کشور، ساختمان ۱۲۱۹ مکتب را تکمیل و به بهره برداری سپرده است.

 

این پروژه ها توسط ۵۸۴ شورای توسعه ای و با سهم ده درصدی مردم در مرکز و لسوالی‌های میربچه کوت، کلکان، قره‌باغ، استالف، ده سبز، چهار آسیاب، موسهی، سروبی، فرزه، پغمان، شکردره، گلدره، خاک جبار و ولسوالی بگرامی کابل به بهره برداری رسیده است، که با تکمیل شدن این پروژه ها در مجموع ۱.۸ ملیون روز کاری ایجاد شده و برای حدود ۸۰ هزار تن از باشندگان ولسوالی‌های کابل زمینه‌های کاریابی و اشتغال زایی کوتاه مدت نیز فراهم شده است.

 

وزیر احیا و انکشاف دهات روز گذشته در حین افتتاح مکتب خروتی در ولسوالی میربچه کوت گفت که این وزارت از طریق برنامه همبستگی ملی در چند سال گذشته، در ۳۴ ولایت کشور، ساختمان ۱۲۱۹ مکتب دیگر را نیز تکمیل و به بهره برداری سپرده است.

 

قابل ذکراست که وزارت احیا و انکشاف دهات در دوازده سال گذشته از طریق برنامه همبستگی ملی در کابل، ۳۴۴۵ پروژه را به بهره برداری سپرده است و کار ۲۸۵ پروژه دیگر از طریق ۲۰۴ شورای انکشافی قریه ها در ولسوالی‌های پایتخت جریان دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار